АТИПОВА ПНЕВМОНІЯ

АТИПОВА ПНЕВМОНІЯ фото

 З початком холодів, як зазвичай, відзначається зростання захворюваності хворобами органів дихання. Не останнє місце в їхньому списку займають різні види пневмоній. Для пацієнта, далекого від медичних кіл, назва «атипова пневмонія» звучить особливо страхітливо. Спробуємо розібратися, що ж це таке?
Атипова пневмонія - це інфекційне запалення легень, при якому патоген є не звичайним для типу запального процесу, про який йде мова. Нагадуємо, що типові інфекційні агенти, які відповідальні за пневмонію - це Streptococcus pneumoniae (або Pneumococcus), Hemophilus influenzae і Moraxella catarrhalis.
Найбільш точна назва атипової пневмонії - первинна нетипова пневмонія, в якій слід робити акцент на слово «первинна». Це пояснюється тим, що дане захворювання не залежить від будь-яких інших хворобливих станів, не пов'язаних з легеневими проблемами.
Причини
Основними патогенами, відповідальними за захворювання, є бактерії Mycoplasma pneumoniae, Chlamydophila pneumoniae і Legionella pneumophila. Перші два інфекційних агенти частіше зачіпають молодих людей у віці до 40 років.
Legionella pneumophila викликає дуже важку форму атипової пневмонії, іноді зі смертельним результатом, яку ще називають легіонельозом або хворобою легіонера.
Хоча і з набагато більш низькою частотою, ніж три бактерії, згадані вище, деякі інші бактерії також можуть викликати пневмонію. це: Chlamydophila psittaci (збудник орнітозу); Coxiella burneti (збудник лихоманки Ку); Francisella tularensis (збудник туляремії).
У переліку вірусів, відповідальних за хворобу: віруси грипу А і В, аденовірус, респіраторний синцитіальний вірус. А серед грибів - Candida albicans і Candida Krusei.
Передача інфекційних агентів відбувається за допомогою аерозольних крапельок, які видаються хворим під час чхання, кашлю, розмови або через поверхню, з котрою раніше контактував пацієнт.
 Фактори ризику
 Атипова пневмонія може торкнутися будь-якого, однак статистика показує, що захворювання частіше зустрічається серед курців, осіб старше 65 років, дітей до 2 років, носіїв хронічних респіраторних захворювань, імуносупресивних пацієнтів. Крім того, до ризику атипової пневмонії більш схильні ті, хто в силу обставин змушений вступати в контакт з хворими.
Симптоми і ускладнення
 За винятком легіонельозу, атипова пневмонія протікає м'якше, ніж класична форма запалення легенів. Загальні симптоми включають в себе: озноб, лихоманку, кашель, іноді кровохаркання, задишку. Крім того, може виникнути біль у грудях, втрата апетиту, м'язовий і суглобовий біль, посилене потовиділення.
 Існує і ряд нестандартних для пневмонії симптомів: діарея (при  Legionella pneumophila); біль у вухах і очах (при Mycoplasma pneumoniae); шкірні висипання; біль в горлі.
Слід зазначити, що атипова пневмонія має більш тривалий час інкубації, ніж класична пневмонія. Перші характерні розлади проявляються через 14 тижні після зараження. Для еволюції симптоматики характерно погіршення стану протягом тижня.
Хоча це відбувається рідко, проте через атипову пневмонію можуть виникати такі ускладнення як: енцефаліт, менінгіт, мієліт, гемолітична анемія, пошкодження легеневої тканини, що призводять до хронічної обструктивної хвороби легень.
Діагностика атипової пневмонії включає в себе серію аналізів крові, спрямованих на точне визначення присутнього збудника, (особливо, коли захворювання має бактеріальне походження). Інші корисні діагностичні тести: рентген грудної клітки, бронхоскопія, магнітний резонанс, аналіз сечі, назальний і / або глотковий мазок.
Здати необхідні аналізи при підозрі на атипову пневмонію можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».
Лікування і профілактика
Як правило, лікування атипової пневмонії направлено на протидію патогену, який відповідальний за стан, плюс пом'якшення поточної симптоматики. Оскільки захворювання майже завжди має бактеріальне походження, то причинна терапія, по суті, грунтується на введенні антибіотиків. Тривалість такої терапії зазвичай не перевищує двох тижнів.
Попереджувальні заходи щодо атипової пневмонії включають в себе дотримання елементарних гігієнічних норм, відмова від куріння і здорове харчування.
 
 

Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.