Ревматична поліміалгія

Ревматична поліміалгія фото

Ревматична поліміалгія - це ревматичне запалення м'язів, що починається з плечей і шиї та розповсюджується при відсутності лікування на інші частини тіла. Основними симптомами, які спостерігаються у пацієнтів, являеться хворобливість і напруженість м'язів.

Точніпричини виникнення захворювання до цих пір залишаються нез'ясованими. Проте, вважається, що походження ревматичної поліміалгії корениться у поєднанні генетичних та екологічних факторів. Таким чином, наявність тільки одного з двох компонентів, не є достатнім, щоб викликати захворювання. Слід зазначити, що у людей з генетичною схильністю, ревматична поліміалгія може активізуватися після перенесеної вірусної або бактеріальної інфекції.

Фактори ризику

Щороку від ревматичної поліміалгії страждає одна людина із тисячі. Захворівші люди в основному літнього віку  (від 65 - 70 років). Жінки в два рази частіше піддаються хворобіу порівнянні з чоловіками. Цікаво відзначити, що в список факторів ризику по відношенню до ревматичної поліміалгії входить і географічна зона проживання. Так жителі Північної Європи більш схильні до захворювання, ніж жителі Західної чи Східної Європи. У чому причина такого явища вчені ще не з'ясували.

Симптоми

На початку захворювання ревматична поліміалгія виглядає як звичайний грип. Однак, на відміну від останнього, вона не проходить спонтанно, без лікування. Зазвичай пацієнти відчувають:

- втрату апетиту;

- відчуття дискомфорту;

- підйом температури до 37 - 38 С;

- зниження маси тіла.

М'язевий біль - кардинальний симптом, який характеризує початок ревматичної поліміалгії. У ділянках тіла, які постраждали від запального процесу, пацієнт відчуває скутість. Це відчуття є особливо актуальним в перші години після пробудження. Далі воно має тенденцію до поширення.

Часто ревматичну поліміалгію супроводжують депресивні стани. Причина їх появи проста: хворі відчувають труднощі у виконанні своїх повсякденних завдань і обов'язків - вставанні з ліжка, одяганні, вході і виході з транспорту. Цей факт, особливо, якщо мова йде про людину похилого віку, має серйозні психологічні наслідки.

У завершальній стадії, ревматична поліміалгія нагадує ревматоїдний артрит, однак, відрізняється тривалістю протікання симптомів і ділянками запалення (в разі артриту, це суглобові ділянки).

Коли звертатися до лікаря? Якщо симптоми, що нагадують грип, не проходять протягом тижня, стан не поліпшується, а навіть навпаки - різко погіршується, це сигнал, що Ви повинні звернутися до лікаря для ретельного обстеження.

Слід особливо відзначити, що часто хворі ревматичною поліміалгією страждають одночасно також і артеріїтом Хортона. Останнє захворювання - це запальний процес артерій середнього і великого калібру, особливо тих, які перетинають скроневу область. У порівнянні з ревматичною поліміалгієюартеріїт Хортона має більш серйозні ускладнення, наприклад, сліпоту. Тому вкрай важливо вживати своєчасних заходів для діагностики та лікування захворювання.

Діагностика

Через схожість з іншими захворюваннями ревматична поліміалгія вимагає особливо ретельної діагностики, яка складається з фізичного обстеження та лабораторних аналізів крові пацієнта: визначення ШОЕ, С-реактивногобілка тощо. Так високий рівень швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) говорить про наявність запального процесу. Інший параметр крові, виявляється протягом запального стану, це високий рівень С-реактивного білка.

Інструментальна діагностика захворювання складається з магнітно-резонансної томографії та УЗД. Ядерний магнітний резонанс допомагає відрізнити ревматоїдний артрит від ревматичної поліміалгії.

Лікуванняревматичної поліміагіі полягає у введенні пацієнту потужнихпротизапальних препаратів(кортикостероїдів).З терапевтичної точки зору, істотну рольтакож відіграєзбалансована дієта: обмеження солі, жирної їжі, цукру і алкоголю на користь фруктів, овочів, цільного зерна, нежирного м'яса та риби.Рекомендуються харчові вітамінні добавки з кальцієм і вітаміном Д плюс регулярне фізичне навантаження (співмірне з віком та станом пацієнта).

У пунктах забору лабораторії «Лакмус» Ви можете самостійно пройти аналізи, необхідні для діагностики ревматоїдних станів, які прокоментує лікар. На сьогодні ціна досліджень така: С-реактивний білок - 26 грн, ревмофактор - 26 грн, антистрептолізин О – 26 грн.

Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.