Не знаєте, які саме аналізи потрібно здати Вам?
Запитуйте у консультанта Лакмус!
  • Facebook

Підписка на новини сайту

Підготовка до аналізів Загальні правила прийому матеріалу

Загальні правила прийому матеріалу

        Будь-який матеріал, що надходить на дослідження до лабораторії, розглядається як потенційно небезпечний.

        Доставка проб до лабораторії здійснюється навченим персоналом з дотриманням вимог НД, у спеціальних контейнерах (металевому або пластиковому футлярі, біксі), стійких до автоклавування та дії дезінфектантів, на дно яких укладається серветка з адсорбуючого матеріалу. Забороняється перевезення біологічного матеріалу в господарчих сумках, портфелях і інших предметах особистого використання.

        При транспортуванні на далекі відстані, а також для вірусологічних і серологічних досліджень, контейнери з БПА доставляються в сумках-холодильниках (термоконтейнерах). Рідкі матеріали (зразки сироваток) повинні бути у флаконах, пробірках герметично закритих гумовими пробками або у пробірках типу "Епендорф".

        Фекалії для досліджень, в тому числі при масових обстеженнях, доставляються в скляному або пластиковому посуді з кришками, що загвинчуються або щільно закриваються.

         Ємкості з матеріалом повинні бути промарковані відповідно до направлення. 

         Направлення на дослідження упаковують окремо. Забороняється обертати їх навкруги ємкості з об'єктом досліджень, вкладати в контейнер або бікс. Направлення зберігаються в лабораторії протягом терміну, визначеного нормативною документацією.

         Розпакування матеріалу, що надійшов до лабораторії, проводиться з дотриманням запобіжних заходів. Персонал діагностичних лабораторій повинен використовувати маску та гумові рукавички;    
         Ємкості, що містять матеріал, обробляють дезрозчином, ставлять на металеві підноси або в штативи і переносять в кімнату для реєстрації, сортування і підготовки матеріалу.

        Контейнери, в яких доставлено зразки, після розвантаження, обробляють дезрозчинами.

        Зразки і посуд, в якому надходить матеріал  для дослідження, поверненню не підлягають.