Не знаєте, які саме аналізи потрібно здати Вам?
Запитуйте у консультанта Лакмус!
  • Facebook

Підписка на новини сайту

Корисно знати
Системний червоний вовчак
Системний червоний вовчак
Термін «червоний вовчак» історично вперше став використовуватися в середні віки для позначення уражень шкіри обличчя, які нагадували вовчі укуси.
Шигельоз
Шигельоз
Всі ми чули про дизентерію, але, можливо, не всім відомо, що медична назва захворювання звучить як «шигельоз». Так ось, шигельоз - це гостре інфекційне запалення тонкого кишечника, викликане бактеріями роду Shigella. Хворобу можна зарахувати до категорії сезонних захворювань, пік яких припадає на літо.
Кишковий дисбактеріоз
Кишковий дисбактеріоз
Коли ми говоримо про дисбактеріоз, то зазвичай маємо на увазі зміну мікрофлори, яка живе в кишечнику. Хоча насправді термін ідентифікує загальну зміну бактеріальної флори, і за ним має слідувати прикметник, який вказує на уражену ділянку (вагінальний дисбактеріоз, шкірний, оральний і т.д.).
Проблеми з простатою. Рання діагностика
Проблеми з простатою. Рання діагностика
Ні для кого не секрет, що рання діагностика будь-якого захворювання - найефективніша зброя для мінімізації ризиків серйозних проблем в майбутньому. Це відноситься як до пухлинних процесів, так і до доброякісної гіперплазії передміхурової залози.
Гематурія
Гематурія
Гематурія - це медичний термін, який свідчить про присутність еритроцитів в сечі. Еритроцити, більш відомі як червоні кров'яні тільця, являють собою клітини крові, які використовуються для транспортування кисню до тканин.
Синдром токсичного шоку
Синдром токсичного шоку
Продовжуючи тему бактеріальних інфекцій, порушену в попередній статті нашої рубрики «Корисно знати», не можна не згадати про доволі відомий нині синдром токсичного шоку (СТШ).
Стрептококова інфекція
Стрептококова інфекція
Стрептококи- неймовірно велика і поширена в природі група грамнегативних бактерій.Деякі з них разом з іншимимікроорганізмамизаповнюють наші слизові оболонки (особливо оральні, глоткові, кишкові і вагінальні).
Креатинурія
Креатинурія
Важливо розуміти, що саме виробництво креатиніну тісно пов'язане з метаболізмом азотовмісної кислоти - креатину. Під час поглинання цієї кислоти м'язами, невелика кількість її з плином часу перетворюється в креатинін. Потім цей креатинін надходить в кров, а далі фільтрується нирками.
Кортизол
Кортизол
Кортизол- відомий гормон, який ще називають в народі «гормоном стресу».Він починає вироблятися в організмі при розладі гомеостазу (балансу з навколишнім середовищем).І нам слід знати, що будь-яка подія, яка веде до порушення клітинного або органічного гомеостазу, розглядається організмом як стрес-агент.
Ешеріхози
Ешеріхози
Деякі штами ешерихії провокують кишкові хвороби, що обмежені, як правило, діарейними епізодами. Так, наприклад, всім відома діарея мандрівника часто викликана саме ентеротоксигенними штамами кишкової палички.