Не знаєте, які саме аналізи потрібно здати Вам?
Запитуйте у консультанта Лакмус!
  • Facebook

Підписка на новини сайту

Корисно знати Подагра та гіперурікемія

Подагра та гіперурікемія

2017.07.17 16:27
Подагра та гіперурікемія Що спільного між Олександром Македонським і Іваном Грозним, Рубенсом і Рембрандтом, Мопассаном і Ньютоном? Відповідь, можливо, здивує. Всі вони страждали від подагри. Вчені пов'язують феномен зв’язку захворювання з розумовими здібностями людини надлишком сечової кислоти, яка впливає на мозкову діяльність.

Подагра - захворювання, яке характеризується:

- підвищенням рівню уратів в сироватці;

- формуванням сечокислих відкладень в різних місцях (тофуси);

- уратними відкладеннями в хрящах;

- гострими запальними станами суглобів;

- подагричною нефоропатією.

Захворювання добре відомо з давніх часів і було описане Гіппократом, Цельсієм і Галеном. На сьогодні на подагру страждає близько 0,3% населення європейського і північноамериканського населення. Хвороба вважається долею заможних соціальних прошарків і майже виключно є прерогативою чоловіків (95% випадків).

Причини подагри

Причина подагри - стан хронічної гіперурикемії. Норми значень сечової кислоти: 7 мг/дл - для - чоловіків, 6,5 мг/дл - для жінок. При 9 мг/дл ризик подагри значно зростає і є сенс звернутися за медичною допомогою та приступити до терапії.

Гіперурикемію класифікують на первинну, яка не є результатом придбаної хвороби, і вторинну, пов'язану з іншими хворобливими станами або є результатом прийому конкретних препаратів.

Подагра - одна з основних патологій осадження сечової кислоти. Різні умови, такі як, наприклад, алкоголізм, ожиріння, мієлопроліферативні захворювання, рідкісні генетичні хвороби, пухлинні процеси, застосування саліцилатв і діуретиків, дієта з високим вмістом білка викликають підвищення в сироватці рівню сечової кислоти.

Хронічна гіперурикемія шкідлива для пацієнта, так як стає патогенетичною основою для розвитку мононатріевий уратних відкладень. При відсутності своєчасної медичної допомоги, наслідки, пов'язані з описаної вище ситуацією, можуть бути вельми виснажливими, особливо для нирок і суглобів.

Симптоми подагри

Пацієнт пред'являє скарги на переривчастий суглобовий біль, який пов'язаний з набряками і еритемою. Також з'являються вузлики - тофуси. Тофуси - це кристалічні відкладення мононартіевой сечової кислоти. Вони спочатку формуються навколо міжфалангових суглобів, згодом займають ахіллове сухожилля, зовнішній край вуха. Спочатку тофуси рожевого кольору, потім стають жовтувато-білими. 

Подагра також сприяє утворенню сечових каменів і каменів в жовчному міхурі.

Діагностика подагри

При фізичному огляді необхідно шукати ознаки артриту з почервонінням і набряками (особливо великого пальця). В якості важливого діагностичного маркера виступають лабораторні аналізи (гіпреурікемія). Проводяться також додаткові дослідження ниркової функції (сечовина (35 грн), креатинін (35 грн), роботи шлунково-кишкового тракту (лужна фосфатаза (35 грн), амілаза (35 грн), білірубін (35 грн). Провести подібні лабораторні дослідження можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».

Терапія подагри заснована на метаболічному контролі сечової кислоти. При нападах показана іммобілізація суглоба і введення алкалоїдів (колхіцин), які сприяють виведенню сечової кислоти. За рекомендацією лікаря застосовують також діуретики і деякі стероїдні гормони. Через стан хронічної гіперурікемії є сенс у застосуванні лікарських препаратів, що пригнічують синтез сечової кислоти.