Лейкоцити в сечі

Лейкоцити в сечі фото

Наявність лейкоцитів в сечі є ознакою потенційної інфекції сечовивідних шляхів. Візуально цей сигнал можна визначити, якщо сеча каламутна і в ній спостерігається слиз.

Лейкоцити- це білі кров'яні тільця, які представляють собою групу неоднорідних клітин, що відповідають за захист організму від атак ворожих агентів (вірусів, бактерій, грибків, паразитів) та чужорідних тіл, що проникають ззовні.

Більшість лейкоцитів, присутніх в сечі, відноситься до категорії нейтрофілів, вони легко ідентифікуються під мікроскопом - маютьпро круглу форму і дольчате ядро.

У нормі лейкоцити рідко виявляються в сечі. Як правило, їх концентрація дуже незначна і становить менше 5 - 10 одиниць на мілілітр. Якщо сечовивідна система працює стабільно, то нирки «не дозволяють» лейкоцитам проходити в сечу, за винятком мізерних кількостей. Однак в разі наявності запального процесу в системі, число білих кров'яних клітин, що проникають в сечу, збільшується в значній мірі.

Надлишок білих кров'яних тілець повинен підлягати поглибленому аналізу з тестуванням чутливості, щоб визначити, які саме бактерії відповідають за можливу інфекцію. Для отримання більш точної інформації і з'ясування джерела проблеми, є зміст вдатися до УЗД нирок, цистоскопії.

Помірна кількість лейкоцитів може сигналізувати про гострий або хронічний цистит, гломерулонефрит, сечокам'яну хворобу, хронічний пієлонефрит, новоутворення сечового міхура, простатит, гіпертрофію передміхурової залози, уретрит, баланіт, полікістоз нирок, травми нирок, системний червоний вовчак.

Масове збільшення білих кров'яних клітин, зазвичай, свідчить про гостру інфекцію. Це явище може бути пов'язане з низкою різних факторів (наприклад, інфекційним процесом в нирках) і конкретним станом (наприклад, вагітністю).

Високі показники білка і лейкоцитів у вагітних - явище досить поширене. Така ситуація пояснюється погіршенням якості сечовипускання через втрату тонусу сечового міхура, що створює ідеальні умови для розмноження і поширення бактерій.

Підготовка до аналізу

Показники концентрації лейкоцитів оцінюються в першому ранковому зразку сечі (або, принаймні, через 3 години після останньогосечовипускання). Ранкова сеча більш концентрована і дає більше інформації для правильної постановки діагнозу.

Збирати зразок для аналізу слід в стерильний одноразовий контейнер і доставляти протягом двох годин. Перед збором сечі необхідно ретельно мити руки проточною водою з милом, обов'язкова гігієна статевих органів, так як бактерії, що знаходяться на тілі, можуть забруднити зразок і спотворити результати досліджень. Пацієнт-жінка повинна збирати сечу, виключаючи першу струмінь, оскільки вагінальні виділення також впливають на інтерпретацію аналізу.

Важливо знати, що при хронічних інфекційних формах лейкоцитурія проявляється досить «скромно», а будь-які ознаки захворювання виражені досить слабо.

Якщо присутність лейкоцитів в сечі пов'язана з уретритом, то проявлені симптоми включають гнійні уретральні виділення, пов'язані з почуттям печіння при сечовипусканні. Цистит йде «рук об руку» з прискореним сечовипусканням і почуттям неповного випорожнення сечового міхура. При каменях у нирках, крім лейкоцитів, в сечі виявляється кров, сеча неприємного запаху. А при простатиті - сечовий потік зменшеної інтенсивності плюс надмірна емісія сечі в нічний час. Якщо наявність лейкоцитурії пов'язана з раком сечового міхура, то симптоми можуть бути відсутні взагалі.

Виявлення підвищених концентрацій лейкоцитів в сечі вимагає подальших діагностичних досліджень, тому що проста ідентифікація білих кров'яних тілець в зразку, не може конкретизувати проблему. Важлива грамотна інтерпретація супутніх симптомів, які, як правило, неспецифічні, тому що є загальними при різних умовах. Якщо у Вас виникли будь-які сумніви, то здати аналіз сечі можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».Вартість загального аналізу сечі на сьогодні - 75 грн.

аналізи, що потрібні для обстеження
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.