Алергічний риніт

Алергічний риніт фото

Алергічний риніт - це запалення слизової носа, викликане впливом певних речовин. Цікаво знати, що, наприклад, в США кількість пацієнтів з даним захворюванням становить понад 50 мільйонів, що робить дане захворювання найпоширенішим хронічним захворюванням серед дорослих і дітей. Загальна частота світового населення з алергічним ринітом становить понад 10%. Однак ці дані не завжди з належною серйозністю оцінюються, як пацієнтами, так і лікарями.

Фактори ризику і симптоми

Фактори ризику включають в себе:

- забруднення атмосфери;

- сімейний анамнез хвороби;

- раннє відлучення дитини від грудей;

- присутність в оточенні місцевих алергенів (кліщі, лупа, пилок).

Клініка алергічного риніту може характеризуватися симптомами різної інтенсивності і тривалості. Пацієнти чхають, відзначається носова непрохідність, ринорея, свербіж, кон'юнктивіт.

Алергічний риніт і супутні захворювання

Алергічний риніт нерідко йде «поруч» з іншими хворобами. Найбільш поширеною патологією, пов'язаною з ринітом, є бронхіальна астма. Риніт може передувати настанню астми і є серйозним фактором ризику в цьому плані, тому слід враховувати комбіновану стратегію терапії обох захворювань.

Друга патологія, пов'язана з ринітом - це алергічний кон'юнктивіт. Кон'юнктивіт може бути сезонним і багаторічним, майже завжди асоціюється з ринітом та астмою, ізольований рідко. Багаторічна форма зазвичай проявляється в ранньому дитинстві, багаторічна - після 20 років. Характерними ознаками є свербіж очей, світлобоязнь, почервоніння, відчуття наявності чужорідного тіла.

Алергічний риніт також може сприяти виникненню синуситу,який вражає 25% населення Європи, і характеризується запаленням пазух (лобової, верхньощелепної, етмоїдальної). Ще одним наслідком хронічного запалення є розвиток поліпів носа.

Терапія алергічного риніту

Терапевтичні заходи базуються на максимальному видаленні алергенів, однак, цього досягти не завжди можливо і легко. Фармакологічне лікування спрямоване на обмеження активності гістаміну, запального медіатора, що лежить в основі процесу.

Останнім часом хронобіологія риніту піддається вченими ретельному дослідженню, тобто з'ясовують циклічність ознак захворювання протягом 24 годин.

Досліди показують, що симптоми алергічного риніту, зазвичай, концентруються в ранні години дня, після чітко визначеного циркадного ритму. Ці спостереження привели до більш ретельного розгляду терапевтичного підходу до захворювання. Так було помічено, що антигістамінні препарат пролонгованої дії (наприклад, лоратидин) дозволяють обходитися однією добовою дозою з ефективним контролем закладеності носа і чхання. Терапевтичні цілі досягаються задовільним профілем безпеки, так як антигістамінні препарати нового покоління не викликають небажаних побічних ефектів сонливості або підвищення апетиту, які часто супроводжували «старі» антигістамінні.

Щоб визначити які саме алергени викликають проблеми, достатньо пройти лабораторні дослідження крові на алергодіагностику. Здати аналізи можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Вартість дослідження загального імуноглобуліну на сьогодні 150 грн, інгаляційної панелі, харчової або педіатричній по 640 грн відповідно.

аналізи, що потрібні для обстеження
 • ІМУНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • 1. Алергодіагностика
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    181 Загальний імуноглобулін Е (tlgE)
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    165.00 1 день
    165.00 1 день
 • ПЛР-ДІАГНОСТИКА
  • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
   533-399 Вірус гепатиту С (HCV) , ПЛР Real-Time якісне визначення
   Ціна грн. Час виконання Підготовка
   320.00 7 днів
   320.00 7 днів
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.