Корисно знати

Низький тестостерон: про що це говорить?

Тестостерон - це стероїдний гормон, основні функції якого включають нарощування м'язової маси, підтримання сексуального потягу та кісткової маси, виробництво еритроцитів та багато іншого.

більше
Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ): що це означає?

ШОЕ - це абревіатура від "швидкості осідання еритроцитів", аналізу крові, введеного в діагностику приблизно в 1920-х роках. У крові еритроцити мають тенденцію залишатися у зваженому стані, відокремлені один від одного завдяки негативному заряду мембрани.

більше
Тест на ТORCH - інфекції під час вагітності: навіщо здавати аналіз?

Тест на TORCH - інфекції - це комплекс аналізів, який допомагає визначити, чи є у майбутньої матері будь-які захворювання, які можуть передаватися дитині.

більше
Прихована кров у калі: навіщо потрібен аналіз?

Аналіз калу на приховану кров – це тест, який зазвичай використовують у скринінгових цілях. Сліди еритоцитів, присутні у калі, але невидимі неозброєним оком, визначаються як «приховані» сліди, наприклад, на туалетному папері після дефекації.

більше
Резус-фактор негативний чи позитивний під час вагітності: що треба знати?

Що таке резус-фактор? Це білок, що знаходиться на поверхні еритроцитів. Він присутній у більшості людей (резус-позитивний), у меншості його немає (резус-негативний).

більше
Здати аналіз: ретикулоцити

Ретикулоцити – це незрілі форми еритроцитів. Кількість ретикулоцитів та їх відсотковий вміст у крові відображають активність та функціональні можливості кісткового мозку.

більше
Проблеми з печінкою: які аналізи слід здавати?

При проблемах із печінкою, незалежно від причини, зазвичай відбувається таке: ферменти органу починають надходити в кров у великих кількостях, оскільки багато клітин гине.

більше
Інсулін: що слід про нього знат?

Кількість інсуліну, що є в крові, позначають медичним терміном інсулінемія. Оцінка цього параметра має значення для діагностики станів, пов'язаних із гіпоглікемією, тобто недостатністю глюкози у крові.

більше
Вагітність та пролактин: що слід знати про гормон?

Біологічна роль гормону пролактину під час вагітності є надзвичайно важливою, оскільки він готує молочну залозу до грудного вигодовування. Під дією пролактину та інших гормонів вагітності груди досягають максимальної функціональної активності при пологах.

більше
Завантажити ще...
1 2 3 4 5 6 ... 13
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.