Корисно знати

Прихована кров у калі: навіщо потрібен аналіз?

Аналіз калу на приховану кров – це тест, який зазвичай використовують у скринінгових цілях. Сліди еритоцитів, присутні у калі, але невидимі неозброєним оком, визначаються як «приховані» сліди, наприклад, на туалетному папері після дефекації.

більше
Резус-фактор негативний чи позитивний під час вагітності: що треба знати?

Що таке резус-фактор? Це білок, що знаходиться на поверхні еритроцитів. Він присутній у більшості людей (резус-позитивний), у меншості його немає (резус-негативний).

більше
Здати аналіз: ретикулоцити

Ретикулоцити – це незрілі форми еритроцитів. Кількість ретикулоцитів та їх відсотковий вміст у крові відображають активність та функціональні можливості кісткового мозку.

більше
Проблеми з печінкою: які аналізи слід здавати?

При проблемах із печінкою, незалежно від причини, зазвичай відбувається таке: ферменти органу починають надходити в кров у великих кількостях, оскільки багато клітин гине.

більше
Інсулін: що слід про нього знат?

Кількість інсуліну, що є в крові, позначають медичним терміном інсулінемія. Оцінка цього параметра має значення для діагностики станів, пов'язаних із гіпоглікемією, тобто недостатністю глюкози у крові.

більше
Вагітність та пролактин: що слід знати про гормон?

Біологічна роль гормону пролактину під час вагітності є надзвичайно важливою, оскільки він готує молочну залозу до грудного вигодовування. Під дією пролактину та інших гормонів вагітності груди досягають максимальної функціональної активності при пологах.

більше
Бета-ХГЛ як онкомаркер: для чого він потрібен?

Бета-хоріонічний гонадотропін людини – гормонально активний глікопротеїн, функція якого полягає, по суті, у забезпеченні підтримання вагітності. У невагітних жінок та у чоловіків бета-ХГЛ відсутній або присутній у незначній кількості.

більше
Постійна втома та вічуття голоду: у чому шукати причини?

Є симптоми, які коли з'являються епізодично і не особливо інтенсивні, в принципі, не повинні насторожувати, але якщо вони стають частими і серйозними, то можуть свідчити, що з організмом щось не так.

більше
Аналіз крові: що означають підвищені лейкоцити?

Термін лейкоцитоз використовується для позначення загального збільшення кількості лейкоцитів у порівнянні з максимальними значеннями, що зустрічаються у здорових людей.

більше
Завантажити ще...
1 2 3 4 5 6 ... 14
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.