Ешеріхози

Ешеріхози фото

Escherichia coli - це бактерія-сапрофіт, яка мешкає в нашому кишечнику.Живе вона за рахунок тіла господаря, не завдаючи особливої шкоди або вигоди.

Харчується ця грамнегативна бактерія цукрами, такими як лактоза і глюкоза. Для ешерихії колі притаманна здатність протидіяти колонізації кишечника патогенними організмами, а її нешкідливі штами можуть навіть вважатися симбіонтами.

Патогенні штами

Деякі штами ешерихії провокують кишкові хвороби, що обмежені, як правило, діарейними епізодами. Так, наприклад, всім відома діарея мандрівника часто викликана саме ентеротоксигенними штамами кишкової палички.

Слід зазначити, що одні й ті ж штами бактерії в певних умовах можуть викликати захворювання, які не пов'язані з кишковим трактом. При низькому імунному статусі, діабеті, наявності сечового катетера, кишкова паличка може колонізувати сечові шляхи і призвести до уретриту, циститу, простатиту, а в більш важких випадках пієлонефриту.

Інші, не кишкові патогенні штами бактерії можуть призводити до неонатального менінгіту, септицемії, перитоніту і т.п.

Деякі штами ешерихії колі мають дуже високу патогенність. Так ентерогеморрагічні штами викликають інфекцію з такими симптомами, як кривавий пронос, сильні спазми в животі. Різні серотипи кишкової палички, що належать до цієї групи, виділяють агресивні токсини, які пошкоджують слизову оболонку кишечника, і визначають випадки гемолітичного уремічного синдрому.

Шляхи передачі

Доросла людина контактує з патогенними штамами через забруднені воду, свіжі фрукти, овочі, фарш, сире молоко (непастеризоване).
Крім того, можлива пряма передача патогенного штаму ешерихії через фекалії тварин і людини.

Симптоми

Після зараження перші ознаки захворювання проявляються в середньому протягом 12-60 годин, хоча були зареєстровані інкубаційні періоди 3-5 днів. Інфекція спочатку проявляється легкою діареєю, до якої приєднується біль в животі і транзиторна лихоманка. Протягом 24-48 годин пронос посилюється і залишається таким 4-10 днів, але лихоманка вже відсутня.

Ускладнення

Уремічний гемолітичний синдром є ускладненням ешеріхозу викликаного E.coli (штам O157: Н7). Це дуже важка форма ниркової недостатності, що вражає головним чином дітей і людей похилого віку. Близько 50% пацієнтів з цим діагнозом потребують гемодіалізу. І, незважаючи на інтенсивність терапії, захворювання може призвести до летального результату. Характерною ознакою цього стану, крім шлунково-кишечнихсимптомів, є набряк.

Терапія  

Зазвичай ешеріхози проходять спонтанно, без специфічного лікування. У неускладнених випадках рекомендується рясне пиття для заміни втрат води і солей. Повернення до нормальної дієти повинно бути поступовим і починатися з рису, вівсяних пластівців. Продукти, багаті волокнами або жирами повиггі бути тимчасово виключені.

Профілактика

Для профілактики ешеріхозов досить дотримуватися ряду нескладних гігієнічних заходів:

Мийте руки після спілкування з тваринами.

Яловичий фарш і страви з нього повинні піддаватися достатній температурній обробці (мінімальна внутрішня температура 70 С).

Важливо, щоб внутрішні шари м'яса при приготуванні втрачали свій характерний рожевий колір.

Сире м'ясо не повинне зберігатися поруч з готовими стравами. Використовуйте окремі обробні дошки для м’яса та інших продуктів харчування.

Головним діагностичним методом щодо ешерихії є бакпосів. При цьому відібраний матеріал поміщається в поживне середовище, і результат визначається кількістю колоній, які утворилися. Здати бакпосіви можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Вартість дослідження 325 грн.

аналізи, що потрібні для обстеження
 • БАКТЕРІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
   210 Бакпосів калу на дисбактеріоз з антибіотикограмою
   Ціна грн. Час виконання Підготовка
   460.00 14 днів
   460.00 14 днів
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.