Глікація: цукор і старіння

Глікація: цукор і старіння фото

Однією з причин візуально помітного старіння шкіри геронтологи вважають глікацію. Що ж це таке? Глікацією або глікостарінням називається з'єднання білків з цукрами. Цей процес є незворотнім, він супроводжує нас усе життя, набираючи оберти з роками. За даними британських вчених глікація прискорюється під впливом ультрафіолетових променів.  
 Від інтенсивності глікації безпосередньо залежить стан нашого здоров'я і зовнішній вигляд. Вона впливає не тільки на шкіру, але й на м'язи, судини, кишечник і навіть головний мозок.
Наслідки глікації
Функціональна активність білків в процесі старіння страждає в першу чергу: надлишок молекул цукру як би «склеює» між собою колагенові і еластинові волокна. Ці сполуки роблять білок грубим і жорстким, і колагеновмісні органи вже не можуть повноцінно виконувати свою роботу.    
Прикріплення глікованих білків до колагену суглобів створює сприятливі умови для розвитку остеоартриту. Уражений колаген в артеріях збільшує ризик серцево-судинних патологій.
До ряду інших ефектів глікації відносяться:
- гіперпігментація;
- тьмяний колір і нерівний відтінок шкіри;

- провисання тканин;
- старечі плями;
- зморшки.
Цікавий факт, згідно з експериментальними даними, пацієнти з високими показниками глюкози крові, виглядають старше, ніж ті, у яких рівні глюкози нижчі.  
Як зупинити глікостаріння?
Є способи, які допомагають знизити інтенсивність утворення продуктів глікації та зменшити їхній вплив на організм. В першу чергу, звичайно, справа стосується нашого харчування. Варто виділити кілька основних пунктів.
Скоротіть споживання простих вуглеводів, які здатні швидко підвищувати рівні глюкози в крові, а саме: печива, цукерок, тістечок та тортів, газованих напоїв. Надавайте перевагу складним вуглеводам. Цілісні продукти з низьким глікемічним індексом зменшують ефекти глікостаріння. Звертайте увагу на способи приготування їжі. Смажені страви - джерело продуктів глікації. Краще готувати на продукти пару або відварювати.
Збагачуйте своє меню сирими овочами та фруктами. За рахунок вмісту антиоксидантів вони стримують глікацію. Таким чином, різноманітний, повноцінний раціон з помірною кількістю цукру, а також регулярні фізичні вправи можуть істотно знизити збиток, що заподіюється глікованими молекулами.
Діагностика
Важливі показники, на які варто звернути увагу, кажучи про глікацію, це - глюкоза крові, індекс Нoma і глікований гемоглобін. Ці аналізи можна здати в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».
Глюкоза - головне джерело енергії нашого організму. Її рівні регулюються гормоном підшлункової залози - інсуліном. З роками тканини стають менш сприйнятливими до інсуліну і показники глюкози крові зростають. Аналіз крові на глюкозу - основний інструмент діагностики цукрового діабету. Якщо рівні цукру перевищують норму (3,9 - 5,9 ммоль / л), слід звернутися до ендокринолога.
Інсулінорезистентність - прямий наслідок підвищених рівнів глікації. Метод, який визначає рівень сприйнятливості тканин до інсуліну - це індекс Homa. Його нормальні показники - 0 - 2,7.
Глікозильований гемоглобін. Аналіз визначає середню концентрацію глюкози крові за три останніх місяці. Таким чином, виявляється гемоглобін, необоротно пов'язаний з молекулами глюкози, (норма - до 7%).
Підготовка до аналізів
Вищеназвані дослідження виконуються протягом робочого дня. Здавати аналізи слід натщесерце. Перед дослідженнями дозволяється пити тільки воду. Напої, що містять цукор, підсолоджувачі, алкоголь - виключити. Бажано уникати стресу і напруженої розумової роботи, так як це може уповільнити вироблення інсуліну. Не можна здавати аналізи після сеансу масажу, УЗД або рентгену.  
 
 
 

аналізи, що потрібні для обстеження
 • БІОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • 1. Показники вуглеводного обміну
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    237 Глюкоза
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    99.00 1 день
    99.00 1 день
    238 Глікозильований гемоглобін (HbA1c)
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    228.00 1 день
    228.00 1 день
    304 Індекс HOMA (інсулін + глюкоза крові)
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    297.00 1 день
    297.00 1 день
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.