Печінкові проби. Для чого здавати?

Печінкові проби. Для чого здавати? фото

            Печінку без перебільшення можна назвати незамінним основним «фільтром» нашого організму. Її робочі клітини - гепатоцити задіяні у виробництві протеїнів, холестерину, фосфоліпідів і жовчних солей. Навіть незначне порушення в роботі печінки здатне спричинити зміни в складі крові. А діагностичні дослідження певних маркерів покажуть нам справжню картину стану органу.
              Слід мати на увазі, що біохімічні показники, що описують склад крові, повідомляють про зміну функціональної активності печінки, а не її структури.
              Коли здають печінкові проби?
              Якщо немає ніяких скарг, то цей аналіз зазвичай здають щорічно під час планового медогляду, а також :
•    перед оперативними втручаннями;
•    при вагітності;
•    перед призначенням курсу лікування (і під час його), якщо передбачається застосування сильнодіючих препаратів.
              Слід обов'язково здати печінкові проби, якщо у вас виявляється один або кілька з наведених нижче симптомів. Наприклад, справа, знизу від ребер з'явилися неприємні відчуття. Це можуть бути тягнучі болі або поколювання, які стають інтенсивнішими під час сміху, крику, кашлю, підйому тяжкості, вживання жирної, гострої або копченої їжі.
              Ви помічаєте, що живіт «випирає». У роті з'явився неприємний присмак, слина гірчить, в'язка. Іноді притупляються смакові відчуття, виникають напади блювоти.
              Знижується маса тіла, підвищується дратівливість. Як результат токсичного ефекту від порушення азотистого обміну - швидка стомлюваність і сонливість. Жовтіють шкіра, склери, слизові оболонки, сеча стає темного кольору. Можуть спостерігатися лущення та свербіж шкіри, озноб, болі в кістках і суглобах. Все це сигнали, які не можна ігнорувати, так як вони вказують на серйозні патології печінки, в тому числі і гепатит.
              Де здати печінкові проби?
              Здати аналіз можна в будь-якому з відділень лабораторії «Лакмус». Ми пропонуємо пакет «Печінкові проби», який включає: АСТ (аспартатамінотрансферазу), АЛТ (аланінамінотрансферазу), білірубін фракційний, ГГТП (гамаглутамілтранспептідазу), ЛФ (лужну фосфатазу), альбумін, загальний білок. Вартість аналізу на сьогодні становить 450 грн. Час виконання - 1 день.
Про що свідчать відхилення від нормальних показників? Підвищення АЛТ і АСТ можуть вказувати на пошкодження гепатоцитів, наприклад, через вірусний гепатит, аутоімунні процеси або регулярний прийом токсичних для печінки препаратів.
              Підвищення прямого білірубіну, ГГТ і ЛФ говорить про застій жовчі. Виникнути такий стан може при перекритті жовчних протоків конкрементами або гельмінтами.
            Підготовка до аналізу на печінкові проби
            Максимально достовірні результати вимагають правильної підготовки. Так як печінка задіяна в травному процесі, то важливо здавати кров натщесерце. Не приймайте їжу як мінімум вісім годин до аналізу. Пити дозволено тільки воду. Також слід за три дні до здачі виключити і з раціону жирні, гострі страви і алкоголь. Навіть невелика доза спиртного спричиняє значне навантаження на орган.
              Не паліть мінімум 12 годин до дослідження. Нікотин здатний впливати на результат аналізу. Якщо ви приймаєте якісь медикаменти, бажано скасувати їх прийом як мінімум за тиждень, (звичайно, попередньо погодивши це з лікуючим лікарем).
              Протягом трьох днів до дослідження обмежте фізичні і психоемоційні навантаження, дотримуйтеся здорового режиму сну.
              Слід знати, що аналізи в різних лабораторіях проводять на різному обладнанні з використанням неоднакових методик і одиниць вимірювання. Тому, якщо лікарем призначено повторний аналіз, щоб оцінити ефективність терапії, то проводити його необхідно в одній і тій же лабораторії.
             Нерідко пацієнт вважає, що, зіставивши отримані показники аналізу крові з нормою, зможе сам собі визначити діагноз. Це помилкова думка. Справа в тому, що результат може говорити про абсолютно незалежних один від одного захворюваннях. Для правильної інтерпретації результатів необхідна професійна медична консультація.
 
 
 
 

аналізи, що потрібні для обстеження
 • БІОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • 1. Клінічна хімія
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    2026 Пакет № 26 «Печінкові проби» АСТ (аспартатамінотрансфераза), АЛТ (аланін амінотрансфераза), Білірубін фракційно, ГГТП (гамаглутамілтранспептидаза), Лужна фосфатаза, Альбумін, Загальний білок
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    720.00 1 день
    720.00 1 день
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.