Проблеми з простатою. Рання діагностика

Проблеми з простатою. Рання діагностика фото

Ні для кого не секрет, що рання діагностика будь-якого захворювання - найефективніша зброя для мінімізації ризиків серйозних проблем в майбутньому. Це відноситься як до пухлинних процесів, так і до доброякісної гіперплазії передміхурової залози. У зв'язку з цим не зайвим буде нагадати, що рак простати в даний час є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед чоловіків.Зокрема, саме пацієнти старше 50 років схильні до найбільшого ризику.Тому чоловікам «за п'ятдесят» настійно рекомендується виконувати ряд діагностичних досліджень стану передміхурової залози, навіть за відсутності симптомів.Більш того, якщо є будь-які скарги на роботу сечостатевої системи, до уролога слід звертатися негайно.

Давайте докладніше розглянемо, які діагностичні тести будуть корисними для оцінки стану здоров'я передміхурової залози?Для ранньої і правильної діагностики патології передміхурової залози уролог може призначити різні дослідження, найбільш відомими з яких є:

·   рівень ПСА;

·   ректальне дослідження;

·   біопсія тканин.

ПСА -абревіатура специфічного для простати антигену, простіше кажучи, це білок, що синтезується простатою.Невеликі концентрації антигенузазвичай присутні в сироватці чоловіків і можуть бути оцінені простим аналізом крові

У нормальних умовах рівеньпростатспецифічного антигенунижче 4 нанограмм на мілілітр крові (0,0 - 4,0 нг / мл).Високі концентрації ПСА реєструються як при доброякісних станах (простатит, гіперплазія передміхурової залози),так і при неопластичних процесах.Слід мати на увазі, що показники антигену можуть збільшуватися:

·   після недавньої сексуальної активності;

·   пальпації передміхурової залози;

·   використання катетерів при цистоскопії, ректоколоноскопіі;

·   прийому певних медикаментів (наприклад, алопуринолу);

·   травм промежини (тривале катання на велосипеді, мотоциклі, після верхової їзди).

Зниження рівнів ПСА пов'язано з ожирінням, прийомом певних препаратів (наприклад, финастерида).

Підготовка до аналізу крові на ПСА

Для отримання достовірнихрезультатів бажано перед здачею крові на ПСА утриматися від їжі (мінімум 3 години), фізичної активності та сексуальних відносин (48 годин).Щоб зменшити ризик помилки, важливо не проходити тест, якщо є інфекція сечових шляхів.

Доза ПСА в плазмі крові має низький ступінь специфічності, коли рівень антигену перевищує певний поріг, то це сигнал про те, що має місце проблема на рівні простати.Однак без подальших діагностичних досліджень неможливо встановити, з чим саме зіткнувся пацієнт - доброякісним утворенням або злоякісним.Статистика свідчить, що лише 35% пацієнтів, які пройшли біопсію простати, після виявлення підвищених показників ПСА, страждали від раку.

Моніторинг ПСА корисний для оцінки ефективності терапії, тоді позитивний результат буде зсупроводжуватися зниженням значеньантигену.Важливо, щоб аналіз на ПСА проводився перед іншими дослідженнями, так як вони сильно впливають на значення.Так, наприклад, після біопсії рівень ПСА зростає в п'ятдесят разів з повільним поверненням до норми протягом 2 місяців.

Аналіз крові на ПСА можна здати в будь-якому з пунктів заборулабораторії «Лакмус».Ціна аналізу на сьогодні 130 грн.

Ректальне дослідження- найпростіша діагностична процедура і, можливо, найнеприємніша.Цедослідження дозволяє на дотиквизначитиможливі зміни органу - оцінити консистенцію, присутність підозрілих утворень.Здорова тканина залози на дотик м'яка, рухлива, а пухлинна - тверда.

Трансректальне УЗД здатне документувати об'ємне збільшення простати, визначати її межі, виявляти ознаки гострого і хронічного запалення, а також провиявляти будь-які підозрілі неопластичні ділянки.

Біопсія простати- це єдиний діагностичний тест, здатний точно визначити діагноз утвору.Зразки тканини залози піддаються гістологічному дослідженню для виявлення ракових клітин.Саме біопсія підтверджує наявність раку, дозволяє визначити тип, тяжкість і ступінь новоутворення.

 

аналізи, що потрібні для обстеження
 • ОНКОЛОГІЧНА ПАНЕЛЬ
  • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
   2014 Пакет №14 «ПСА» Простат-специфічний антиген загальний (Т PSA), Простат-специфічний антиген вільний (FPSA), Співвідношення ПСА вільного до ПСА загального
   Ціна грн. Час виконання Підготовка
   370.00 1 день
   370.00 1 день
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.