Стрептококова інфекція

Стрептококова інфекція фото

Стрептококи- неймовірно велика і поширена в природі група грамнегативних бактерій. Деякі з них разом з іншими мікроорганізмами заповнюють наші слизові оболонки (особливо оральні, глоткові, кишкові і вагінальні).Однак не всі стрептококи є комменсалами, деякі з них мають значний патогенний потенціал (наприклад, S.pneumoniae).Інші стрептококові види в сприятливих для цього умовах, можуть перейти від синантропного стану до опортуністичного, проникати в кров і викликати ряд серйозних хворобливих процесів(S.viridans).

Серед стрептококів бета-гемолітична група(А і В), безумовно, відіграє найважливішу роль з точки зору патогенності і вірулентності.

Головним «героєм»категорії бета-гемолітичних стрептоккків групи А є Streptococcus pyogenes- бактерія, яка поводиться як комменсал верхніх дихальних шляхів, зокрема аденоїдної, носоглоткової і тонзилярної тканин. S.pyogenes передбачає певну патогенність, коли нормальні захисні механізми господаря скомпрометовані.

Цей стрептокок може викликати гострі запальні реакції, такі як:

·   некротизуючий фасцит;

·   гостра ревматична лихоманка;

·   гострий гломерулонефрит;

·   первинні інфекції горла;

·   скарлатина.

При поширенні по всьому організму людини стрептокок здатний викликати важку септицемію.Місцеві зміни тканин, уражених цією бактерією, характеризуються кровотечею, ексудацією, гіперемією і некрозом.

Бета-гемолітичні стрептококигрупи А передаються повітряно-крапельним шляхом - при простому чханні, кашлі або розмові патоген потрапляє від хворої до здорової людини.

Можливі ускладнення стрептококової інфекції цієї групи: стрептококова стенокардія, паратонзилярний абсцес, виразковий ендокардит, мастоїдит, менінгіт, середній отит, пневмонія, гостра ревматична лихоманка.

Щодо останньої патології слід зазначити, що ревматична лихоманка- це захворювання, яке вражає суглоби, нирки та клапани серця і є наслідком стрептококової інфекції, яку не ретельно лікували. Парадоксально те, що патологія викликана не безпосередньо самої бактерією, а антитілами, які продукуються імунною системою пацієнта дляборотьби з інфекцією.У цьому випадку має місце перехресна реактивність між компонентами білків бактерії і ауто-антигенів, розташованих на мембранах поперечно-смугастих м'язових волокон - пошкодження тканин індукується рядом аутоіммунних механізмів.

Деякі ускладнення є прямим наслідком токсинів,що продукуються виключно стрептококами групи А. Наприклад, токсини, синтезовані Streptococcus pyogenes,можуть викликати токсичний шок.

Діагностика

Групові інфекції бета-гемолітичних стрептококів можуть бути діагностовані шляхом пошуку антигенів або посіву досліджуваної культури на кров'яному агарі.В останньому випадку досліджуються зразки, взяті з легеневого ексудату або зі шкіри.Під час аналізу можна також оцінити чутливістьпатогенуна добацитрацину, так як S.pyogenes, наприклад, більш чутливий до цього антибіотику, ніж інші стрептококи.

Для ефективного виявлення стрептококової інфекції досліджують антитілаантистрептолізину, оскільки всі гнійні стрептококи синтезують цей токсин.

Терапія

Групові гемолітичні бета-стрептококи взагалі і S.pyogenes, зокрема, чутливі до пеніцилінів.Якщо у пацієнта алергія, рекомендується терапія еритроміцином і цефалоспорином, яка повинна тривати мінімум 10 днів.Також можуть бути використані сульфаніламідні препарати.Тетрацикліни не рекомендуються, так як стрептококи проявляють резистентність до цих антибіотиків.

 

аналізи, що потрібні для обстеження
 • БАКТЕРІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
   202 Бакпосів з зіву з антибіотикограмою
   Ціна грн. Час виконання Підготовка
   330.00 7 днів
   330.00 7 днів
   208 Бакпосів виділень з сечостатевих органів з антибіотикограмою
   Ціна грн. Час виконання Підготовка
   330.00 7 днів
   330.00 7 днів
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.