Тест на ТORCH - інфекції під час вагітності: навіщо здавати аналіз?

Тест на ТORCH - інфекції під час вагітності: навіщо здавати аналіз? фото

Тест на TORCH - інфекції - це комплекс аналізів, який допомагає визначити, чи є у майбутньої матері будь-які захворювання, які можуть передаватися дитині.
Докладніше абревіатура TORCH означає: Т - Toxoplasma gondii, збудник токсоплазмозу; О – інші інфекційні захворювання (такі як сифіліс, вірус вітряної віспи, ВІЛ, вірус Коксакі, вірус Епштейна-Барра, парвовірус B19 та вірус гепатиту); R - краснуха; C – як цитомегаловірус (CMV); H – вірус простого герпесу (ВПГ).
Токсоплазмоз
 Toxoplasma gondii – один із найпоширеніших паразитів , яким заражається людина. У дорослих інфекція зазвичай протікає безсимптомно, оскільки імунна система реагує швидко, запобігаючи розвитку захворювання. Вроджена інфекція Toxoplasma gondii часто відповідає за патології очей та центральної нервової системи, а також за утворення кіст у м'язах та головному мозку. Зараження вагітної жінки веде до викидня або розвитку вроджених вад у майбутньої дитини.
Зараження токсоплазмозом відбувається при ковтанні паразита при контакті з екскрементами кішок, які є носіями паразита, при вживанні непастеризованого козячого молока або, що частіше, при вживанні зараженого м'яса.
Краснуха - заразне, але доброякісне екзантематозне захворювання; після зараження встановлюється стан імунітету, обумовлений наявністю специфічних антитіл, здатних захистити від повторного зараження. Під час вагітності вірус може проникнути через плацентарний бар'єр та досягти плоду. Якщо заразитися на ранньому терміні вагітності, хвороба може викликати викидень або стати причиною розвитку у дитини серцево-судинних захворювань, затримки росту, втрати слуху, порушень кровообігу, проблем із зором або пневмонії.
Цитомегаловірус викликає інфекцію, яка може спричинити серйозні проблеми у новонароджених, такі як ураження центральної нервової системи, втрата слуху, розумова відсталість, пневмонія, гепатит чи розвиток гематологічних порушень.
Хоча рідко, вірус простого герпесу (ВПГ) може передаватися плоду трансплацентарно . Новонароджені зазвичай заражаються вірусним агентом від матерів під час проходження через родові шляхи. Інфекція проявляється після народження такими симптомами, як жовтяниця, кон'юнктивіт, лихоманка, ураження нирок та незворотне ураження центральної нервової системи.
Тест на TORCH-інфекції показаний для оцінки імунного статусу вагітних та виявлення наявності специфічних антитіл, що активуються після дуже небезпечних для плоду бактеріальних, вірусних, грибкових або паразитарних інфекцій. Залежно від типу антитіл, виявлених у крові матері, можна продемонструвати дві різні ситуації. Або інфекційне захворювання активне і можлива передача його плоду, або жінка несприйнятлива до цього виду мікроорганізмів, оскільки була вакцинована або піддавалася впливу інфекційного агента, тому особливих проблем для плода не виникне. Здати аналіз можна у будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».
Коли призначають тест на TORCH-інфекції?
Тест відіграє важливу роль у профілактиці інфекцій, що вражають ембріон та плід. Тести призначаються як скринінгові на ранніх термінах вагітності або коли пара планує зачати дитину. Лікар також може порекомендувати проведення тесту TORCH, якщо вагітна жінка зазнає впливу певних інфекційних агентів або має симптоми одного із захворювань, що оцінюються в панелі.
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.