Тромбоз і тромбофлебіт

Тромбоз і тромбофлебіт фото

               Протягом життя з венозними захворюваннями стикається чверть населення планети. Лідери серед цих хвороб - тромбофлебіт і тромбоз, 70% пацієнтів - жінки. Дані захворювання часто плутають між собою. Розберемося з ними докладніше.
              Тромбофлебіт - це запалення стінки судини, при якому йде формування кров'яних згустків - тромбів. Хвороба характерна для поверхневих судин - підшкірних вен і їх притоків. Глибокі вени уражаються лише в 10% діагностованих випадків.
              Причинами захворювання стають: хронічне варикозне розширення вен; травми судин після ін'єкцій; генетична схильність; неопластичні ураження стінок судин; вплив діуретиків і гормональних препаратів. Ризик тромбофлебіту значно підвищується при вагітності.
              Тромбоз - це порушення венозної прохідності через наявність тромбу. Зазвичай патологія проявляється при підвищеному згортанні крові і зниженою швидкістю кровотоку.
              Причини тромбозу: тромбофлебіт; застійні явища в судинах при варикозному розширенні вен; порушення кровообігу при онкології, серцево-судинних патологіях.
              Ризик тромбоутворення стрімко зростає після 40 років. Особливо це стосується тих, хто не приділяє достатньої уваги руховій активності.
              Симптоми
              Про тромбофлебіт говорить виражений больовий синдром в зоні ураження, який посилюється при русі. Помітні ущільнення і гіперемія шкіри, набряк. При гострому перебізі хвороби температура тіла може підвищуватися до 38 -39 С, збільшуються лімфовузли.
              При тромбозі також відзначається біль в ногах, крім того - тахікардія, біль у грудній клітці, відчуття нестачі повітря, кровохаркання, біль у животі і блювота. Шкіра ураженої кінцівки на дотик набагато гарячіша, ніж здорової, синюшна, під нею чітко видно венозний малюнок. У тромбозу не завжди чітка симптоматика. Хвороба діагностувати складно. Якщо тромб відірветься і потрапить в глибоку вену, то це загрожує небезпечними ускладненнями.
              Відмінність тромбофлебіту від варикозу
              Варикозне розширення вен і тромбофлебіт мають схожі ознаки, однак природа їх різна. При варикозі стінки судин стоншуються через постійне розширення, порушується кровообіг і в судинах формуються локальні розширення - аневризмоподібні «вузлики». При тромбофлебіті, як вже у згадувалося вище, утворюється згусток - тромб.
              Групу ризику при тромбозі та тромбофлебіті складають пацієнти, у яких сидяча робота або ж вони займаються діяльністю, що вимагає тривалих поїздок. Формуванню тромбу сприяють: куріння, недостатнє споживання рідини.
              Щоб отримати повну картину венозної проблеми і призначити ефективне лікування, необхідно пройти ряд клінічних досліджень:
•    загальний і біохімічний аналіз крові;
•    коагулограмму;
•    імуноферментний аналіз;
•    скринінг на вовчаковий антикоагулянт.
Всі ці аналізи Ви можете здати в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».
              Якість життя і її тривалість при тромбофлебіті та тромбозі багато в чому залежать від способу життя хворого. Грамотна медикаментозна терапія і помірне фізичне навантаження допомагають запобігти утворенню нових тромбів.
              Лікування і профілактика
              Консервативна терапія включає в себе носіння компресійних колготок, застосування медикаментів, що сприяють розрідженню крові і розсмоктуванню згустків. З місцевих засобів призначаються гелі та мазі на основі гепарину. Якщо існує ризик емболії, закупорки легеневої артерії або є гнійні ускладнення (флегмона, гангренозні ураження), то рекомендовано хірургічне втручання.
              Регулярна фізична активність - запорука здорових судин, оскільки вона запобігає застійним явищам. Найкорисніше - плавання, їзда на велосипеді, піші прогулянки. А ось тривалої інсоляції та перегріву намагайтеся уникати. Щоб зняти напругу з судин, слід лягти на спину, підняти ноги вгору (вище рівня грудей), по всій довжині гомілки повинна бути опора. Щоденне меню збагачуйте овочами і фруктами. Так, наприклад, природні антикоагулянти - ківі та часник, а цитрусові і виноград допоможуть зміцнити судинну стінку.
 

аналізи, що потрібні для обстеження
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.