Алергія на пилевих кліщів

Алергія на пилових кліщів фото

Одним з найбільш важливих типів алергій, широко поширених в Європі, є алергія на пилових кліщів. Цих мікроскопічних членистоногих надзвичайно багато в навколишньому середовищі, і у сприйнятливих індивідуумів вони можуть викликати потужну імунну реакцію. У народі помилково таку реакцію називають «алергією на пил».

Необхідно знати, що сенсибілізація до алергенів кліща є основним фактором ризику для розвитку бронхіальної астми. Запальний процес в дихальній системі робить пацієнта більш сприйнятливим до інших видів алергенів і впливу нових шкідливих агентів (інших алергенів і хвороботворних організмів), здатних серйозно погіршити наявну клінічну картину. 

Чому ж розвивається алергічна реакція на той чи інший алерген? Алергія, по суті, це надмірна реакція імунної системи на певні речовини. Наш імунітет відповідальний за захист організму від небезпечних елементів, таких як віруси, бактерії і токсини. Інші речовини, (які вважаються нешкідливими), які вступають в контакт з системою захисту, ігноруються.

У особливо чутливих осіб алергія виникає на такі речовини, які, зазвичай, добре переносяться неалергічними суб'єктами. Сама алергічна реакція опосередкована імуноглобулінами класу Е (IgE). Ці антитіла організм отримує, коли вступає в контакт з алергеном, до якого сенсибілізований, викликаючи ненормальну реакцію, що супроводжується типовими симптомами алергії.

Алергічний процес розвивається в двох різних фазах. Перша фаза полягає в тому, що імунна система ідентифікує речовину як алерген. Активізуються Т-лімфоцити, які продукують специфічні імуноглобуліни IgE проти алергену. Потім імуноглобуліни надходять в кровотік і проникають в мембрани захисних клітин, розташованих в шкірі, слизових і легенях. Тепер завданням захисних клітин буде визначити алерген, коли він вступить в контакт з організмом вдруге (імунологічна пам'ять).

Друга фаза - це, власне, сама алергічна реакція. Антитіла на мембранах захисних клітин вже розпізнають і захоплюють шкідливі (на їх «погляд») агенти, вивільняючи при цьому різні активні речовини - гістамін, лейкотрієни і т.п. Тривале перебування під впливом алергену може викликати хронічну запальну відповідь організму і привести до такого захворювання як астма.

Тепер детальніше зупинимося на самих кліщах. Що ж собою являють пилові кліщі? Видів кліщів існує маса, однак, винуватцем найбільш частих алергічних реакцій є кліщ роду Dermatophagoides. Дерматофагоїдні кліщі - мікроскопічні організми, які харчуються невеликими органічними фрагментами з поверхні тіла людини і домашніх тварин. Ці павукоподібні кліщі дуже маленькі, розміром від 200 до 600 мм, їх не можна побачити неозброєним оком, належать до сімейства іксодових кліщів, середовища звичайного і процвітаючого проживання яких - місця компактного проживання людей.

Як випливає з їх назви, кліщі дерматофаги (пожирачі шкіри), харчуються переважно людської лупою, яка постійно відривається від нашого тіла. Живуть вони лише вісім тижнів, але, в сприятливих умовах дуже легко розмножуються. Їх неймовірна кількість в кожній оселі, навіть із самою фанатично охайною господинею. У наших ліжках живе понад 94% від загального, скажімо, кліщового населення квартири. У кожному грамі пилу знаходяться від 2000 до 15000 кліщів.

Що сприяє росту та розмноженню (і навпаки) цих тварин? По-перше, кліщі не переносять сонячне світло. Тому вони ховаються в подушках, внутрішніх шарах матраців, в килимах, опудалах тварин, шторах і інших предметах, які легко утримують пил. По-друге, висока температура і вологість «подобається» кліщам. Мікроскопічні членистоногі найкраще розмножуються при температурі вище 20С і відносній вологості 60 - 80%. По-третє, кліщам потрібна їжа у великих кількостях: пори цвілі і мертві клітини шкіри.
Цікаво знати, що на сьогодні індентифіковано більше 50000 видів кліщів. Однак наші оселі найбільш «впали в око» кліщам сімейства Pyroglyphidae (кліщі домашнього пилу), серед яких найнебезпечнішими для людини є Dermatophagoides pteronissynus і Dermatophagoides farinae. Ми повинні розуміти, що практично не самі кліщі викликають алергію, а речовини, що присутні в їх екскрементах. Алергенні частки, утворені за допомогою ферментів, присутніх в кліщових фекальних частинках, легко вдихаються, викликаючи респіраторні алергії.

Алергія на пилових кліщів відноситься до групи багаторічних алергій, які відбуваються протягом всього року. Якоїсь фіксованої періодичності немає, але симптоми можуть посилюватися в зимовий період, коли в теплих, і не особливо провітрюваних приміщеннях, створюються ідеальні умови для росту і життєдіяльності кліщів.

Визначити у себе наявність алергії на пилових кліщів видів Dermatophagoides pteronissynus, Dermatophagoides farinae (і не тільки) можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Вартість діагностичного пакету на найпоширеніші 20 алергенів становить 640 грн (на сьогодні), і в цей пакет входить визначення наявності антитіл до пилових кліщів.

 

аналізи, що потрібні для обстеження
 • ІМУНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • 1. Алергодіагностика
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    182 Інгаляційна панель: пилок берези бородавчатої, пилок вільхи сірої ,пилок горіха, пилок дуба, тимофіївка лугова, пилок жита, пилок полину, пилок подорожника, кліщ D.pteronossinus, кліщ D.farinae, епітелій собаки, епітелій кота, епітелій коня, епітелій морської свинки, епітелій хом’яка, епітелій кролика, грибок Asp. Fumigatus,грибок Cladosp. Herbarum,грибок Pen.Notatus,грибок Alternia Тenuis
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    850.00 1 день
    850.00 1 день
    183 Педіатрична панель: соя, молоко, білок курячого яйця, краб, креветка (атлантична та тихоокеанська), персик, кліщ D.pteronossinus, кліщ D.farinae, тарган, епітелій собаки, епітелій кота, грибок Alternia tenuis, пилок вільхи, берези, пилок амброзії, пилок полині, пилок тимофіївки лугової,пилок жита, домашній пил, загальний IgE.
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    850.00 1 день
    850.00 1 день
    184 Педіатрична диференційована панель: молоко, казеїн, альфа-лактальбумін, бета-лактоглобулін, бичачий сироватковий альбумін, білок та жовток яйця, рис, соя, банан, свинина, телятина, курятина, суміш борошна (пшениця,рис,ячмінь,овес), пекарські дріжджі, кліщ D.pteronyssinus та D.farinae, грибок Cladosporium herbarum та Alternatia alternata ,суміш пилків (береза, дуб), суміш пилків (вільха,ліщина), суміш трав (їжака збірна, грястяниця, вівсяниця польова, райграс, тимофіївка польова ),загальний IgE
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    850.00 1 день
    850.00 1 день
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.