Антимюлерів гормон

Антимюлерів гормон фото

              Анитмюлерів гормон - глікопротеїн, який виявляється в крові та виробляється в яєчках у чоловіків і в фолікулах у жінок. Дослідження гормону проводиться головним чином при проблемах із зачаттям або для підтвердження діагнозу синдром полікістозних яєчників. Його основна дія проявляється в ембріональному розвитку, під час статевої диференціації.
              АМГ у чоловіків
              У хлопчиків антимюлерів гормон знаходиться у високих концентраціях до дворічного віку; його роль полягає в запобіганні утворення жіночих статевих органів за допомогою регресії каналів Мюлера (звідси і назва). У міру дорослішання рівні цього гормону мають тенденцію до фізіологічного зниження.
Рівні АМГ впливають на опускання яєчок в мошонку. Їх високі значення у хлопчиків можуть свідчити про порушення цього процесу. Нульові показники АМГ сигналізують про анорхію.
У чоловіків антимюлерів гормон дозволяє оцінити функцію яєчок і дефекти статевої диференціації в дитячому віці. АМГ має клінічне значення для оцінки сперматогенезу зрілого яєчка. У разі секреторної азооспермії рівні антимюлерова гормону допомагають дізнатися, чи є в яєчку сперматозоїди, які можуть бути взяті біопсією для використання в методах допоміжної репродукції, таких як ІКСІ.
              АМГ у жінок
У дівчаток показники гормону низькі при народженні, збільшуються з статевим дозріванням і зменшуються з настанням менопаузи. По суті, концентрація АМГ може бути інтерпретована як показник фертильності, так як значення гормону пропорційні кількості дозріваючих фолікулів.
              Рівні АМГ не залежить від фази менструального циклу, на відміну від інших гормонів яєчникового резерву, таких як ФСГ або естрадіол. Його можна вимірювати в будь-який час.
Антимюлерів гормон є корисним індикатором при синдромі полікістозних яєчників, так як його аномальне збільшення пов'язане з надлишком фолікулів на ранній стадії зрілості. Також деякі пухлини яєчників (доброякісні або злоякісні) пов'язані з надмірним виробленням АМГ. Отже, визначення його величини може передбачати появу рецидивів і контролювати ефективність лікування.
              Лікуючий лікар може призначити тест на АМГ, щоб визначити ймовірність вступу жінки в ранню менопаузу.
              АМГ і фертильність
              Визначення концентрація гормону важливе для пар, які планують вдатися до допоміжної репродукції. Цей параметр корисний, зокрема, для визначення найбільш підходящого терапевтичного протоколу, в залежності від яєчникового резерву жінки. До проходження фармакологічної стимуляції овуляції, показники АМГ можуть передбачити її успіх або провал.
              Підготовка до аналізу
              Забір крові для визначення рівня АМГ проводиться вранці. До проведення аналізу необхідно утриматися від прийому їжі не менше 12 годин. Протягом цього часу дозволяється приймати тільки воду в невеликих кількостях.
              Результат аналізу інтерпретується лікарем, ознайомленим з історією хвороби пацієнта. Простого визначення цього параметра недостатньо для постановки повного і правильного діагнозу. Подальші лабораторні тести призначаються для підтвердження або виключення підозрюваної патології.
              Важливо відзначити, що показники АМГ можуть змінюватися в залежності від приладів, які використовуються в лабораторії. Здати аналіз на атимюлерів гормон можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Терміни виконання дослідження - до 3 днів. Вартість на сьогодні - 380 грн.
 

аналізи, що потрібні для обстеження
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.