Гепатит В

Гепатит В фото

У попередній статті розділу ми торкнулися теми гепатитів і сьогодні продовжимо її, зупинившись докладніше на гепатиті В. Гепатит В - це інфекційне захворювання, яке викликає вірус, що позначається як HBV. Заразитися гепатитом В можна через кров або контакт з тілесними рідинами (сперму, вагінальні виділення, слину). Пік захворюваності гепатитом В припадає на молодий вік, що пояснюється високою статевою активністю пацієнтів.

Категорії ризику

Найбільша небезпека зараження гепатитом В має місце для:

- осіб, які мають статеві контакти з інфікованими партнерами;

- наркоманів;

- медичних працівників, які контактують із зараженою кров'ю або рідинами організму;

- дітей, народжених від інфікованих матерів.


Серйозному ризику зараження гепатитом В також піддаються мандрівники, особливо ті, які практикують «секс-туризм». Якщо Ви зібралися в далеку дорогу, то слід мати на увазі, що високі темпи зараження відзначаються в країнах Африки, Південно-Східної Азії, на островах Тихого океану і на Близькому Сході.

Симптоми

Характерні симптоми гепатиту В зазвичай проявляються через 12 тижнів після зараження, і включають в себе:

- втрату апетиту;

- нудоту і блювоту;

- висип (почервоніння) шкіри;

- слабкість і втома;

- біль в животі, особливо на правій стороні живота, трохи нижче ребер;

- пожовтіння шкіри і склер;

- темну сечу і світлий стілець;

- болі в суглобах.

Пошкодження печінки може бути і при відсутності симптомів. З цієї причини дуже важливо повідомляти свого лікаря, якщо є якісь підозри на зараження.
При протіканні гепатиту В в гострій формі, імунна система хворого, як правило, позитивно реагує на інфекцію і самостійно ліквідує вірус, що призводить до повного відновлення протягом кількох місяців. І навпаки, якщо імунна відповідь не є адекватною, то інфекція може стати хронічною і через багато років стати причиною важких уражень печінки.

Слід мати на увазі, що те, що більшість інфікованих дорослих відчувають гостру форму захворювання, не вірно для самих маленьких пацієнтів. Діти, які заразилися гепатитом під час пологів, мають всі шанси саме на хронічне протікання захворювання. Хвороба може «мовчати» протягом багатьох десятиліть, а потім проявити себе у «всій красі» в 30 - 40 років.

Ускладнення

Ускладнення захворювання можуть розвиватися при хронічному носійстві інфекції протягом багатьох років. Ускладнення включають печінкову недостатність, цироз печінки, рак печінки. Імовірність смерті через пошкодження печінки на ранніх стадіях захворювання (блискавичний гепатит) становить близько одного відсотка.

Діагностика

Так як не у всіх пацієнтів мають місце клінічно значущі симптоми гепатиту В, то провідну роль в діагностиці захворювання грають аналізи крові. Лабораторні тести дають можливість виявити біологічні сліди вірусу або наявність специфічних антитіл до вірусу HBV. У будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус» можна здати кров на діагностику захворювання. На сьогоднішній день в лабораторії вартість досліджень на вірус гепатиту В плюс австралійський антиген становить 124 грн, вірус гепатиту В, австралійський антиген і сумарний антитіла - 125 грн, пакет №46 «Гепатит В, первинний скринінг»: вірус гепатиту В, австралійський антиген, сумарні антитіла - 225 грн, Пакет №45 «Гепатити»: вірус гепатиту А, антитіла IgM; вірус гепатиту B, австралійський антиген (антиген, який свідчить про зараження людини вірусом гепатиту В), антитіла сумарні; вірус гепатиту С, антитіла сумарні - 450 грн.

Терапія

Пацієнт повинен розуміти, що поки ще у медичному арсеналі не існує універсальних ліків від гепатиту, тому найкраще, що можна зробити - це боротися з хворобою за допомогою адекватної профілактики.

Якщо у Вас був контакт з вірусоносієм, негайно зверніться до лікаря. Введення специфічного імуноглобуліну протягом 24 годин після зараження в поєднанні з подальшою вакцинацією зможе захистити пацієнта від розвитку інфекції. Якщо все ж проявилися симптоми захворювання, то лікар призначає терапію противірусними і імуностимулюючими препаратами. Пацієнту пропонується дієта, яка допоможе зберегти функцію печінки.

Для хворого на гепатит В важливо:

- уникати вживання алкоголю, наркотиків, газованих напоїв;

- харчуватися продуктами з низьким вмістом насичених жирів;

- виключити з раціону смажену їжу, рафіновані продукти, кава, шоколад;

- збагатити дієту рибою, цільними зернами, свіжими овочами та фруктами.

Рекомендована регулярна, але помірна фізична активність, після профілактичної консультації з лікарем.

аналізи, що потрібні для обстеження
 • ІНФЕКЦІЙНА ПАНЕЛЬ
  • 1. Гепатити
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    912 Вірус гепатиту B (HBV), HBsAg (австралійський антиген)
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    155.00 1 день
    155.00 1 день
    916 Вірус гепатиту В (HBV), HBcAg, антитіла сумарні
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    155.00 1 день
    155.00 1 день
    2045 Пакет № 45 «Гепатити» Вірус гепатиту А антитіла IgM, Вірус гепатиту BHBsAg (австралійський антиген), Вірус гепатиту В HBcAg антитіла сумарні, Вірус гепатиту С антитіла сумарні
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    550.00 2 дні
    550.00 2 дні
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.