Гонорея

Гонорея фото

             Гонорея - інфекційна хвороба, яка викликається гонококом (Neisseria gonorrhoeae). Щоб рости і розмножуватися, цей мікроорганізм потребує теплого і вологого середовища. Тому ідеальними місцями для нього є урогенітальний тракт, анальна слизова оболонка. Рідше бактерія може осісти в роті та горлі або ж зачіпати очну кон'юнктиву.
              Гонорея в основному передається через статевий акт - оральний, анальний або вагінальний. Зараження відбувається при прямому контакті з генітальними виділеннями, як правило, зі спермою або виділеннями з піхви. Також науково підтверджені факти передачі гонококової інфекції непрямим побутовим шляхом - через рушники, простирадла.
              Симптоми
              Гонорея проявляється гнійними виділеннями зі статевого члена або піхви, постійним позивом до сечовипускання, що супроводжується відчуттям печіння в уретрі.
              Перші симптоми гонореї у чоловіків зазвичай з'являються через 2 - 7 днів після заражения. Виделенія спочатку серозні та безбарвні, потім жовтуваті і більш щільні. Як правило, це супроводжується свербінням, почервонінням і набряком отвору статевого члена. Також іноді може з'явитися набряк яєчок, біль в статевому члені під час ерекції та еякуляції.
              Перебіг захворювання у жінок відрізняється від чоловічої симптоматики. Приблизно у 30% випадків гонорея не викликає значних симптомів, тому вона може залишатися непоміченою протягом тривалого часу. Початкові прояви захворювання включають в себе: печіння при сечовипусканні, набряк зовнішніх статевих органів, жовтуваті виділення з піхви, крововтрата між одним менструальним циклом та іншим. Інфекція може поширюватися вгору до шийки матки і труб, викликаючи місцеве запалення - цервіцит, ендометрит, сальпінгіт. Крім того, запальні захворювання органів малого тазу підвищують ризик викиднів і позаматкових вагітностей.
              У аноректальній області гонококова інфекція зазвичай протікає безсимптомно, проте іноді виникають ознаки типові для проктиту: свербіж, анальна біль і кровотеча, термінове відчуття дефекації.
              Оральна гонорея вражає порожнину рота і глотки, викликаючи сильний біль в горі, почервоніння і подразнення слизової оболонки рота, збільшення мигдаликів.
              Ускладнення і діагностика
              У жінок захворювання має тенденцію переходити в хронічну форму. Гонокококова інфекція може досягти яєчників та черевної порожнини і призвести до перитоніту.
              У чоловіків найбільш поширеним ускладненням є епідидиміт. Якщо їм знехтувати, то це може привести до безпліддя. У людей з ослабленим імунітетом зустрічається гонококовий артрит. Є також випадки гонококового кон'юнктивіту.
              Діагноз встановлюється за допомогою культурального і мікроскопічного дослідження секрету з інфікованої частини тіла. Деякі сучасні методи аналізу дозволяють ідентифікувати гонокок за допомогою полімеразно-ланцюгової реакції. Здати аналіз на гонокок можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Вартість дослідження на сьогодні - 155 грн., терміни виконання аналізу - 5 днів.
              Лікування і профілактика
Спонтанна регресія симптомів не є ознакою зцілення. Необхідно звернутися до лікаря для призначення адекватної терапії та уникнення передачі гонореї партнеру. Захворювання можна ефективно лікувати антибіотиками. Вибір препарату здійснюється лікарем на підставі місця локалізації збудника, а також чутливості виділеного штаму до конкретної діючої речовини в процесі діагностики. Останнє дуже важливо, тому що має місце проблема полірезистентних штамів гонококу до традиційних антибіотиків, таких як, наприклад, цефалоспорини, які ще пару років тому з успіхом перемагали хворобу.
              Гонорея може торкнутися будь-якої сексуально активної людини. З цієї причини особливо схильні до ризику молоді люди від початку статевого життя до тридцяти років. Найчастіше хвороба зустрічається у людей з численними сексуальними партнерами. Говорячи про превентивні заходи, в першу чергу слід нагадати, що зниження кількості партнерів, знижує і ризик зараження. Також необхідно використовувати засоби захисту.
 аналізи, що потрібні для обстеження
 • ПЛР-ДІАГНОСТИКА
  • 1. Урогенітальні інфекції
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    516 Гонорея (Neisseria gonorrhoeae), ПЛР Real-Time з кількісним визначенням у разі виявлення
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    320.00 3 дні
    320.00 3 дні
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.