Імунограма

Імунограма фото

            Нерідко, особливо після чергової ГРВІ, ми чуємо від знайомих фразу: «У тебе, напевно, слабкий імунітет. Треба його терміново підвищувати». Після чого поспішаємо в аптеку, щоб запастися імуностимуляторами. Однак лише фахівець може сказати, слід нам приймати подібні препарати чи ні. Доцільність прийому імуномодуляторів і імуностимуляторів визначається за допомогою такого аналізу як імунограма.
              Від зниження імунітету не застрахований ніхто. За великим рахунком, це не залежить ні від соціального статусу, ні від способу життя. Так, наприклад, у спортсмена, який зробив рекордний забіг, показники імуноглобулінів можуть знизитися до нуля. Тимчасовий імунодефіцит викликали фізичне перенапруження і стрес.
              Імунодефіціт спостерігається в ряді випадків, при яких захисна функція організму послаблюється. Це може бути:
- затяжний інфекційний процес;         
- оперативне втручання;         
- радіо- і хіміотерапія;         
- серйозні травми і опіки;         
- глистяні інвазії;         
- низькокалорійна дієта;         
- тепловий удар або переохолодження.         
Вторинний імунодефіцит - це ускладнення різних станів і хвороб. Не можна не згадати про ВІЛ, який веде до розвитку вторинного імунодефіциту, більш відомого як СНІД.
              Однак існує і первинний імунодефіцит. Тоді мова вже йде про спадкові захворювання, або вроджені, розвинені під впливом негативних факторів під час вагітності.
              Є і фізіологічний імунодефіцит - у маленьких дітей, їхня імунна система поки в стадії становлення. Цей же тип зниження імунітету ми спостерігаємо у жінок під час менструації та у літніх людей.
              Групи ризику
              До групи ризику входять діти будь-якого віку, які хворіють на ГРВІ частіше, ніж 6 разів на рік. Особливо, якщо перебіг захворювання ускладнюється отитом, гайморитом, пневмонією, бронхітом в хронічній формі або з рецидивуючим характером.
              Ознаками вродженого імунодефіциту можуть бути такі стани у новонароджених, як недостатній набір маси тіла, часта діарея, затяжний запальний процес, що погано піддається лікуванню. Цей первинне зниження імунного статусу має бути виявлене вчасно, щоб правильно підібрати ефективне лікування. Вроджений імунодефіцит зазвичай дає про себе знати в перші три роки життя.
              У дорослих ознаками вторинного імунодефіциту також служать часті ГРВІ, рецидиви герпесу, токсоплазмозу, хламідіозу та інших інфекцій. Уважно слід поставитися і до тривалої субфебрильної температури та синдрому хронічної втоми. У таких випадках необхідна імуномодулююча терапія та імунореабілітація, щоб відновити захисні сили організму і попередити рецидив.
              Небезпека самолікування
              Самостійне застосування імуномодуляторів, без рекомендації лікаря і проведення імунограми, загрожує серйозними порушеннями у роботі імунної системи. Так, дуже популярна в народі настоянка пурпурової ехінацеї в великих кількостях дає зворотний ефект - імунний статус знижується.
              Особливу обережність слід проявити з дітьми до 7 років. Так як у них ще триває становлення імунного захисту, то вони можуть хворіти на ГРВІ до шести разів на рік. Застосування в цьому випадку їм імуностімуляторов не має сенсу.
              Про що говорить імунограма?
Зазвичай імунограму призначає лікар-імунолог. Щоб підозрювати стан імунного дефіциту, фахівець враховує анамнез пацієнта і клінічний перебіг захворювання.
              Аналіз «імунограма» допомагає оцінити роботу різних ланок імунітету. У імунної системи є центральні органи (кістковий мозок, вилочкова залоза) і периферичні (лімфатичні вузли, селезінка), в яких можуть бути виявлені порушення.
Для отримання коректного результату має значення час дослідження. Після перенесеної ГРВІ аналіз здається через три тижні. Спеціальні підготовчі процедури не потрібні. Зробити імунограму можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Ціна аналізу на сьогодні - 1500 грн. Терміни виконання - 7 днів.

Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.