Кератомікоз

Кератомікози фото

Давно не секрет, що 90% населення планети є носіями грибкових агентів, які «дрімають» до пори до часу. Групу хвороб, при яких уражається роговий шар шкіри, об'єднують під загальною назвою - кератомікози. Сюди відносять:
•    вузлувату трихоспорію;
•    еритразму;
•    висівковий лишай.
При вузлуватій трихоспорії в патологічний процес втягнута волосяна кутикула. На ній утворюються щільні вузлики чорного або білого кольору. Збудниками цього кератомікозу є Trichosporon hortai та Trichosporon Beigellii - дріжджеві грибки.
Спровокувати хворобу можна миттям волосся в стоячій воді або кисломолочними продуктами, нанесенням мінеральних масел. Чорна вузлувата трихоспорія частіше зустрічається у жінок, грибок вражає волосся на голові. До білої трихоспорії схильні чоловіки і жінки в однаковій мірі (вражається волосся не тільки на голові, але й на вусах, бороді, інтимній зоні). На волосині утворюються тверді вузлики овальної форми, які іноді повністю охоплюють стрижень.
Міцелій гриба і його спори можуть склеюватися, утворюючи щільні муфти, до 10 мм і більше. Вузлики легко визначити при пальпації. Якщо волосся туго перетягнути гумкою, утворюється ковтун. Якщо згинати таке волосся, то грибкові колонії руйнуються і чути специфічний хрускіт. Діагноз не складно встановити, проте в складному випадку його підтверджують лабораторні дослідження.
Еритразма хоча і належить до групи кератомікозів , насправді є псевдомікозом, оскільки викликають її корінебактерії (Corynebacterium minutissimum), а не гриби. Мікроскопічне дослідження волосся і нігтів виявляє довгі нитки, що нагадують грибний міцелій.
Для розвитку захворювання має значення вологий і жаркий клімат, тертя шкіри, підвищена пітливість. Сама корінебактерія - сапрофіт, умовно патогенний мікроорганізм, який часто живе на нашій шкірі, не викликаючи яких-небудь проблем. Зниження імунітету плюс сприятливі фактори дають сигнал корінебактерії: «В атаку!»
Заразиться еритразмою можна через постільну білизну, предмети гігієни, статеві контакти. На шкірній поверхні з'являються червоно-коричневі плями, схильні до злиття, гладкі або з невеликими лусочками. Скарги на слабке свербіння.
Найчастіше вогнища еритразми локалізуються у великих шкірних складках. У жінок - під молочними залозами, в пахвових западинах, у чоловіків - в паховій області. Зазвичай захворювання дає про себе знати влітку, коли потовиділення підвищене і за шкірою немає достатнього догляду.
У пацієнтів з надмірною вагою еритразми часто протікає в хронічній формі з частими рецидивами.
Висівковий лишай. Його збудник живе у вустях волосяних фолікулів. Це Pityrosporum ovale, Pityrosporum orbiculare і Malassezia furfur. Механізм розвитку хвороби залежить від хімічного складу поту та індивідуальної схильності пацієнта. Фактори ризику:
•    цукровий діабет;
•    вегетоневроз;
•    туберкульоз.
При ураженні шкіри висівкоподібним лишаєм на шкірі утворюються рожеві та жовтувато-коричневі плями, що не запалюються. Поступово вони збільшуються в діаметрі та зливаються, займаючи, таким чином, значні ділянки шкіри. З плином часу колір плями темніє до бурого, з'являється лущення, що нагадує висівки. Розташування плям не симетричне, частіше уражається шкіра на спині, грудях, зовнішній поверхні плеча. Рідко - на голові. Лікуванню захворювання піддається складно, хвороба може протікати роками.
Своєчасне виявлення вогнищ кератомікозу, який поки ніяк не проявляє себе клінічно, має велике значення, так як дозволяє почати раннє лікування і попередити рецидиви. Зішкріб з шкіри на наявність грибків можна пройти в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Вартість дослідження на сьогодні становить 90 грн., Час виконання - 1 день.
 


аналізи, що потрібні для обстеження
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.