Магній та стійкість до стресу

Магній та стійкість до стресу фото

Наша нервова система – складно організована структура, яка надзвичайно чутливо реагує на порушення клітинного метаболізму, де дефіцит магнію грає одну з провідних ролей.
Магній незамінний в підтримці провідності нервових імпульсів, служить природним міорелаксантом, розслаблюючим гладку і скелетну мускулатуру.  Більшість біохімічних процесів у нашому організмі протікає з його участю, він впливає на кальцієво-калієвий обмін і білковий синтез, а саме - на вироблення нейропептидів головного мозку.  
Завдяки саме цьому мікрокроелементу, ми здатні адаптуватися до зміни зовнішніх умов. Без перебільшення можна сказати, що рівнями магнію в організмі визначається наша здатність долати стрес.
Вчені давно відзначають, що стрес стає пусковим механізмом безлічі серйозних хвороб, таких, наприклад, як інфаркт міокарду, бронхіальна астма, гіпертонічна хвороба і т.п. Людина, яка перебуває в стані тривалого стресу, стає беззбройною і перед інфекційними агентами.
Причини дефіциту магнію і група ризику
Магній посилено виводиться з організму в стресових ситуаціях, які пов'язані зі значними фізичними або психічними навантаженнями. Дефіцит мікроелементу також виникає при недостатньому його надходженні з їжею. Крім того, прийом імунодепресантів, циклоспорину і цитостатиків знижує рівні магнію в крові.  
Групу ризику складають: керівники, військовослужбовці, вчителі, лікарі, вагітні та жінки під час клімаксу. Ранньою весною і пізньою осінню дефіцит магнію відчувається гостріше.
Ознаки дефіциту магнію
На нашому самопочутті позначається навіть невелика нестача магнію. Про це можуть говорити стрибки артеріального тиску, запаморочення, головний біль, непритомність, стан тривоги. Також супутниками магнієвого дефіциту є безсоння і підвищена стомлюваність. У жінок зі зниженими рівнями магнію яскраво виражений передменструальний синдром.
При нестачі магнію наші адаптаційні можливості знижуються, з'являються дихальні порушення, больовий синдром різної локалізації, страждає робота шлунково-кишкового тракту. На цьому тлі стрес посилюється, і порочне коло магнієвого дефіциту замикається. Вегетативна дисфункція посилюється, пацієнт відчуває труднощі з концентрацією і утриманням уваги, якість життя погіршується.
Що робити?
Терапія стресу обов'язково передбачає поповнення магнію. Поки немає вираженої симптоматики, в якості профілактики, досить, щоб мінерал надходив з їжею. Слід звернути увагу на свій раціон, збагатити його зеленими овочами і фруктами, крупами, злаками, продуктами, що містять вітамін В6 (банани, коричневий рис, гречка, печена картопля). Останнє особливо важливе, тому що вітамін В6 сприяє засвоєнню магнію. Рекомендується використовувати морську сіль замість кухонної.
Якщо пацієнт вже знаходиться в стресовому стані, аліментарного джерела мікроелементу вже недостатньо. Тоді лікар призначає препарати, які допомагають фіксувати магній, перешкоджають його виведенню. Це лактат, гліцинат, оротат магнію плюс вітаміни групи В.
Норми магнію і підготовка до аналізу
Нормальними рівнями магнію в крові вважаються показники 0,66 - 1,07 ммоль / л. Здати аналіз можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус», ціна дослідження на сьогодні - 60 грн, терміни виконання - 1 день.
Здавати кров необхідно строго натщесерце, напередодні слід виключити фізичні та психічні навантаження, відмовитися від куріння і спиртного, прийом препаратів магнію припинити за тиждень до аналізу.
 

аналізи, що потрібні для обстеження
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.