Низький тестостерон: про що це говорить?

Низький тестостерон: про що це говорить? фото

Тестостерон - це стероїдний гормон, основні функції якого включають нарощування м'язової маси, підтримання сексуального потягу та кісткової маси, виробництво еритроцитів та багато іншого. З роками його рівень у чоловіків природно знижується, але іноді зниження може спостерігатися навіть у віці від 20 до 30 років.
Щоб зрозуміти, чи має місце зниження рівня тестостерону, слід звернути увагу на низку характерних ознак.
Які є ознаки низького тестостерону?
Сюди слід зарахувати: відсутність сексуального бажання; еректильну дисфункцію; руйнування м'язів; атрофію пеніса; збільшення обхвату талії; проблеми із пам'яттю; випадання волосся; розвиток грудей.
Мабуть, найпоширенішим наслідком низького рівня тестостерону є відсутність лібідо. Області мозку, що відповідають за сексуальне бажання, мають рецептори тестостерону, які входять у них, як ключ у замок, підштовхуючи людину до збудження. При низькому рівні тестостерону цей процес відсутній або протікає з великими труднощами.
Тестостерон необхідний для розвитку та підтримки еректильної функції у чоловіків, оскільки він посилає в мозок сигнал, який запускає її. Саме тому його дефіцит ускладнює цей процес. Однак це не універсальний сигнал, адже є чоловіки, яким, незважаючи на низький рівень тестостерону, все ж таки вдається мати ерекцію. Еректильна дисфункція також може бути ознакою інших хронічних захворювань, таких як хвороби серця, ожиріння та діабет.
Високий рівень тестостерону переводить організм в анаболічний стан або стан нарощування м'язової маси, допомагаючи йому виробляти білки, що утворюють будівельні блоки м'язової маси. Коли рівень тестостерону знижується, організм натомість переходить у катаболічний стан, руйнуючи м'язову тканину, а не нарощуючи її.
Одна з перших ознак цього може з'явитися в тренажерному залі, якщо ви розумієте, що не можете багато тренуватися з навантаженнями і нарощувати м'язову масу. Після кількох тижнів ви також можете помітити втрату м'язової маси.
Без постійного припливу тестостерону тканини статевого члена, мошонки та яєчок можуть атрофуватися або зморщуватися. В результаті пеніс втрачає довжину та об’єм, а яєчка зморщуються.
Збільшення обсягу талії: низький рівень тестостерону знижує мотивацію займатися фізичною активністю, що може призвести до набору ваги. Крім того, є і зворотний ефект – надлишок жиру в організмі за рахунок складної взаємодії гормонів та ферментів знижує рівень тестостерону.
Проблеми з пам'яттю: крім мигдалеподібного тіла, деякі області мозку, важливі для розвитку пам'яті та уваги, також мають рецептори тестостерону. Коли до них надходить недостатня кількість гормону, клітини мозку можуть виявитися нездатними функціонувати. Деякі побічні ефекти низького рівня тестостерону, такі як сексуальна дисфункція та збільшення ваги, провокують примхливість. Крім того, розлади настрою, такі як депресія або тривога можуть запустити порочне коло, пригнічуючи здатність яєчок виробляти тестостерон і посилюючи проблему.
Випадання волосся: з віком волосся природним чином стає тоншим і часто починає випадати. Тестостерон також впливає цей процес. З цієї причини у людей з низьким рівнем тестостерону волосся випадає сильніше, ніж зазвичай, а разом з ними і волосся на тілі та обличчі, включаючи волосся на бороді, яке росте не так швидко, як раніше.
Розвиток грудей: коли рівень тестостерону низький, а рівень естрогену збільшується, можуть розвиватися чоловічі груди. У цих випадках, окрім набухання тканин молочної залози, спостерігається також болючість та чутливість сосків.
На щастя, зниження рівня тестостерону можна зупинити, тому, якщо є тривоги та підозри щодо цього явища, краще здати аналізи на тестостерон у будь-якому з пунктів лабораторії «Лакмус» і звернутися на прийом до уролога. Лікар проведе діагностику та при необхідності призначить відповідну гормональну терапію.

аналізи, що потрібні для обстеження
 • ГОРМОНАЛЬНА ПАНЕЛЬ
  • 1. Репродуктивна панель
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    2011 Пакет № 11 «Індекс вільного андрогену» Секс зв’язуючи глобулін  (СЗГ), Тестостерон загальний, Індекс вільного андрогену
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    480.00 2 дні
    480.00 2 дні
    2059 Пакет № 59 «Гіперандрогенія»Тестостерон загальний, 17-альфа-оксипрогестерон (17-а-ОНП), Дегідроепіандростерон-сульфат (ДГЕА-С), Секс-звязуючий глобулін (СЗГ), Індекс вільного андрогену.
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    1140.00 5 днів
    1140.00 5 днів
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.