Про що говорить загальний аналіз крові?

Про що говорить загальний аналіз крові? фото

         Майже кожен з нас хоча б раз в житті здавав загальний аналіз крові. Це одне з найбільш затребуваних діагностичних досліджень. Отримавши результат із лабораторії, пацієнт не завжди самостійно розбереться в тому, що саме означають ті чи інші показники, і як саме вони пов'язані з його самопочуттям. Звичайно, ми не повинні займатися самодіагностикою. А ознайомитися хоча б із базовими даними загального аналізу крові має сенс, щоб краще розуміти приписи лікаря.
           Які основні показники ?
Кров для загального аналізу крові береться з пальця або з вени натщесерце. Під час вечері слід відмовитися від жирних страв, так як це здатне змінити деякі показники .
         Зазвичай загальний аналіз крові складається з таких основних показників:
•    еритроцитів;
•    ШОЕ;
•    гемоглобіну;
•    лейкоцитів і лейкоцитарної формули.
Якщо є необхідність, то лікуючий лікар вкаже, які додаткові показники необхідно включити в дослідження.
              Еритроцити
              Це формені елементи крові, відомі нам під назвою червоних кров'яних тілець. Нормальні показники еритроцитів - 4 - 5 млн. в 1мм3 крові. У них міститься гемоглобін, з їхньою допомогою переносяться кисень і вуглекислота.
Еритроцити нерідко підвищені при жаркій погоді та зневодненні. Дефіцит кисню організм намагається компенсувати за рахунок посиленого синтезу червоних кров'яних тілець. Збільшення показників еритроцитів спостерігається при вроджених вадах серця, генетичних патологіях, лейкозі.
Знижені показники спостерігаються частіше, ніж підвищені, вони характерні для стресу, сильного фізичного навантаження, голодування .
       ШОЕ - швидкість осідання еритроцитів показує наскільки швидко здатні відділятися тільця від плазми і осідати на дно пробірки. У жінок нормальні показники ШОЕ вищі, ніж у чоловіків, (15 мм / год і 10 мм / год відповідно).
Підвищена ШОЕ - сигнал про можливий запальний процес, наприклад, туберкульоз, сифіліс, пневмонію, остеомієліт. Крім того, збільшені показники спостерігаються при отруєннях, інфаркті міокарда, травмах, переломах, патологіях нирок, пухлинах. Знижена ШОЕ зустрічається при значних фізичних навантаженнях, прийомі нестероїдних протизапальних препаратів,  гемоглобінопатії та поліцитемії.
         Гемоглобін – залізовмісний білок, що міститься в еритроцитах, забезпечує  перенос кисню і вуглекислого газу . Норма: 120 - 170 г / л.
Його низькі показники можуть сигналізувати про крововтрату, дефіцит в організмі заліза, необхідного для синтезу гемоглобіну, захворювання крові, нирок, ендокринної системи, затяжному стресі.
              Гемоглобін вище норми зустрічається у пацієнтів з легенево-серцевою недостатністю, цукровим діабетом, гідронефрозі, пухлинах печінки, при прийомі сечогінних препаратів і зневодненні, надлишку вітамінів В12 і В9.
              Лейкоцити - білі кров'яні тільця, утворюються в кістковому мозку. Їхня головна функція - захист від чужорідних агентів, 4-9х10 9 / л - середній показник для дорослої людини. Існує кілька форм лейкоцитів: лімфоцити, моноцити, базофіли, нейтрофіли і еозинофіли. Їх зміст має відносно стабільні пропорції та відбивається в лейкоцитарній формулі.
              Якщо лейкоцити підвищені, то найчастіше це говорить про присутність бактеріальної, вірусної або грибкової інфекції. Також збільшуватися кількість лейкоцитів може після перенесених опіків, травм, оперативних втручань, при інфаркті міокарда, гострих і хронічних анеміях. Зниження показників відзначається на тлі застосування цитостатиків і променевої терапіі, може вказувати на вірусну інфекцію, ревматоїдний артрит, ниркову недостатність, деякі форми лейкозу.
              Здати загальний аналіз крові можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Слід мати на увазі, що надати правильне трактування змін в результатах досліджень, а також призначити ефективну терапію може тільки лікар, який знайомий з Вашим анамнезом.
 

аналізи, що потрібні для обстеження
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.