Про що говорять підвищені лейкоцити у сечі?

Про що говорять підвищені лейкоцити у сечі? фото

 Ще зі шкільного курсу анатомії  усі ми чули про лейкоцити або білі кров'яні тільця. Їх захисна функція надзвичайно важлива. Саме вони першими стикаються патологічними агентами, і приймають на себе інфекційну атаку. У зв'язку з цим, лікуючий лікар, вивчаючи результати аналізу сечі, насамперед звертає увагу на показники лейкоцитів. Якщо число перевищує норму, то мова йде про лейкоцитурію.
    Багато пацієнтів запитують: «Якщо лейкоцити - клітини крові, то звідки вони беруться в сечі?» Коли організм зустрічається з патогеном , у вогнище відразу ж прямує величезна маса лейкоцитів. Слід знати, що під терміном «лейкоцити» мається на увазі група клітин, а саме: лімфоцити, нейтрофіли, базофіли, еозинофіли і моноцити. Кожен з них захищає від певної інфекції. Так підвищені показники еозинофілів свідчать про наявність паразитів або алергенів. Число моноцитів збільшується при зіткненні з вірусами, а лімфоцитів - при імунній дисфункції.
Чим довший перебіг хвороби, тим більша кількість білих кров'яних тілець накопичується у вогнищі. Наша кров проходить регулярну ниркову фільтрацію, відповідно і лейкоцити, що знаходяться у великих кількостях в місці атаки патогена, також проходять через нирки.
Аналіз сечі з підвищеними лейкоцитами сигналізує про наявність вогнища хвороби, місце якого необхідно визначити лікареві. Для цього, звичайно, одного аналізу мало, необхідно вивчити скарги хворого, призначити додаткові діагностичні тести.
Які нормальні показники лейкоцитів?
У нормі в здорової людини в сечі немає лейкоцитів або міститься їх незначна кількість. Допустимими вважаються показники 1-5 клітин в полі зору. Наявність цих кров'яних тілець пояснюється тим, що кров, крім стерильного середовища сечового міхура, контактує із зовнішніми статевими органами та тканинами промежини. Так вона «збирає» різні мікроорганізми і лейкоцити, в тому числі.
Буває, що у дітей відзначається ізольована лейкоцитурія . В цьому випадку, хоча показники лейкоцитів і перевищують норму, однак у дитини немає ніяких ознак хвороби, ні підвищення температури, ні загального нездужання і т.п. Тут без комплексного діагностичного обстеження не обійтися. Однак в першу чергу необхідно переконатися, що не порушений порядок збору сечі, в результаті чого результати можуть спотворюватися.
По-друге, слід виключити хвороби зовнішніх статевих органів. У дівчаток може діагностуватися вульвіт, вагініт, а у хлопчиків - фімоз. Також ізольовану лейкоцитурію провокують:
•    глистяні інвазії;
•    полікістоз;
•    мегалоуретер;
•    міхурово-сечовідний рефлюкс .
Хороше самопочуття у дитини не повинно вводити батьків в оману. Ігнорувати ізольовану лейкоцитурію не можна ні в якому разі, щоб уникнути серйозних наслідків.
Як правильно зібрати сечу для аналізу?
Нехитрі правила збору сечі допоможуть отримати достовірні результати. Важливо використовувати чисту тару, найкраще - стерильний контейнер. Проводити гігієну зовнішніх статевих органів слід не тільки перед самим збором, а й напередодні ввечері. Краще мочитися безпосередньо в ту ємність, яку збираєтеся віддати в лабораторію. Потрібно збирати середню порцію, спочатку трохи сечі повинно вийти, потім підставляємо ємність для збору і завершуємо сечовипускання також поза тарою. Це зменшує ймовірність потрапляння мікрофлори з зовнішніх статевих шляхів в ємність для збору сечі.
Для діагностики хвороб використовують ряд лабораторних методик, які дозволяють отримати більш точну інформацію про необхідні показники. Крім загального аналізу сечі, це і аналіз по Нечипоренко, посів на флору, дослідження біоценозу урогенітального тракту. Здати всі ці лабораторні тести можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».
Урологи і нефрологи рекомендують робити аналізи сечі не тільки в розпал захворювання, а й в профілактичних цілях. Таким чином, можна відстежити багато хвороб на ранніх стадіях.
 

Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.