Отит

Отит фото

Пройде зовсім небагато часу і нам, не дивлячись ні на що, захочеться спробувати всі принади літа: загоряння, пляж, купання. Ми будемо прагнути до річок та ставків, озер та морів. Однак заздалегідь мало хто починає замислюватися про те, що при цьому виникає реальна небезпека для здоров'я наших ЛОР-органів: носа, вух, горла.
              Саме в теплі місяці кількість пацієнтів у отоларингологів різко зростає. Головна причина візитів - біль у вухах, і здебільшого ця біль має інфекційну природу. Ми плаваємо, пірнаємо і не подозрюємо, що з водою у вухо потрапляє патологічний агент, який в застояній рідині провокує запалення. Таке захворювання має назву отит.
              Головними «винуватцями» отиту вважаються бактерії Escherichia coli, Proteus vulgaris, Staphylococcus aureus і Pseudomonas aeruginosa. Отомікоз (грибковий отит) найчастіше викликають Candida albicans і Aspergillus niger.
              Фактори ризику
              Відносно отиту існує ряд факторів, який в себе включають:
•    алергічну реакцію (наприклад, на фарбу для волосся);
•    псоріаз;
•    екзему;
•    себорейний дерматит.
Небезпеку становить і зниження кислотності в слуховому проході при частому потраплянні туди води.
Слід також мати на увазі, що чистка вух ватними паличками веде до мікропошкоджень шкіри, які стають вхідними воротами для різного роду мікроорганізмів. Плюс сірка і залишки злущенного епідермісу проштовхуються вглиб слухового проходу. Всі ці накопичення викликають затримку і застій води, мацерацію шкіри, служачи відмінною базою для розвитку бактеріальних інфекцій.
Симптоми
Перш за все, захворювання характеризується постійними больовими відчуттями, (що посилюються ввечері), та виділеннями. Іноді виникає туховухость, як результат набряку і закупорки слухового проходу гноєм. При відтягуванні назад вушної раковини біль особливо виражена. Лікарю стає складно провести отоскопію. Слуховий прохід набряклий і почервонілий зі злущенним епітелієм і гнійним секретом.
У разі грибкового ураження вуха, пацієнта на так турбує біль, як свербіж. Якщо отомікоз спровокований Aspergillus niger, то помітні чорні і жовті точки - спори, в оточенні ватоподібного матеріалу - гіфи гриба. Якщо хвороба викликана Candida albicans, то явного грибкового ураження, як у випадку з Aspergillus niger, не видно. Однак мають місце кремові виділення з оксамитової поверхнею (спори гриба).
Крім того, може відзначатися температура, зниження апетиту і загальна слабкість.
Діагностика
Діагноз захворювання базується на даних клінічного огляду. Якщо є рясні виділення, то зовнішній отит складно відрізнити від гнійного середнього отиту з перфорацією барабанної перетинки. Грибкові ураження підтверджуються даними бакпосіву.
Лікування і профілактика
У разі легкого або середнього перебігу хвороби ефективно діють кортикостероїди і місцеві антибіотики. Щоб з'ясувати, який антибіотичний препарат найбільш підходящий для лікування, слід зробити бакпосів з вуха з антибіотикограмою. Зробити це можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Вартість аналізу на сьогодні становить - 280 грн., Терміни виконання - 7 днів.
При тяжкому перебігу хвороби в вухо вводять тампон з 5% -ним ацетатом алюмінію на 2-3 доби і змочують його 3-4 рази на день. Тампон дає можливість препарату глибше проникати. Після цього набряк спадає настільки, що краплі можна буде закапувати безпосередньо в слуховий прохід. Якщо місцеві антибіотики не допомагають, в хід йдуть таблетки та ін'єкції.
При грибковому отиті призначаються антимікотичні препарати: ністатин, клотримазол і т.п.
Промивання слухового проходу водою строго протипоказано. Для відновлення нормального рівня кислотності в слуховому проході застосовується 2% оцтова кислота.
Превентивні заходи щодо отиту складаються в закапуванні спирту й оцту (співвідношення 1: 1) відразу після купання. Спирт випаровує воду, а оцет впливає на рівень кислотності в слуховому проході. Затикати вуха ватою не рекомендується.
 

аналізи, що потрібні для обстеження
 • БАКТЕРІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
   213 Бакпосів з вуха з антибіотикограмою
   Ціна грн. Час виконання Підготовка
   330.00 7 днів
   330.00 7 днів
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.