Ревматоїдний артрит

Ревматоїдний артрит фото

Біль при русі здатна викликати величезна кількість захворювань. Це може бути травма, пухлини, вроджені аномалії. Часто провокатором болю у дорослих пацієнтів стає запальний процес всередині суглоба - артрит. У цю назву включена ціла група хвороб, при яких запалення зачіпає всі суглобові частини. У цій статті ми будемо вести мову про ревматоїдний артрит, захворювання аутоімунної природи.
При ревматоїдному артриті захисна реакція запускається певним первинним агентом, в ролі якого виступають: вірус, бактерія, ультрафіолетове опромінення. В організмі починають формуватися антитіла IgG, які з часом змінюють свою будову. Ці зміни в структурі антитіл імунна система сприймає як антиген і запускається складний механізм, результатом якого стає дистрофія хряща. Суглоб повільно руйнується і деформується. Захворювання здатне набути генералізованого характеру, коли в процес втягнуті інші органи та системи.
 Причини
Природу ревматоїдного артриту поки до кінця не вивчили, і конкретного фактора, який би відповідав за розвиток хвороби, вчені не називають. Однак на сьогодні існує дві теорії виникнення: генетична і інфекційна.
У багатьох випадках ревматоїдний артрит має сімейну історію. Вчені вважають, що наявності генів-носіїв хвороби недостатньо для прояву симптомів. Необхідні додаткові ризики. Це може бути: сильний емоційний стрес, травма, переохолодження.
На користь інфекційної теорії виникнення хвороби говорять підвищені титри антитіл до вірусу Епштейна-Барра та протею мірабіліс.
Симптоми
У переважній більшості випадків ревматоїдний артрит розвивається непомітно і поступово. Згодом ознаки запалення стають вираженими. Звертатися за медичною допомогою пацієнта змушує суглобовий синдром.
Відмінною особливістю ураження при ревматоїдному артриті є ранкова скутість суглобів, яка триває від години і довше. Біль посилюється при русі. Процес здатний зачіпати відразу декілька суглобів. Найчастіше вражаються дрібні суглоби стоп та кистей рук. Ніколи не втягуються в процес - суглоби поперекового і грудного відділів хребта.
Над суставною сумкою спостерігається припухлість, через набряк рухи обмежені. Важливою діагностичною ознакою хвороби є те, що шкіра над ураженим суглобом не почервоніла.
В окремих випадках спостерігається слабкість, підвищення температури, зниження апетиту. Ремісії надзвичайно рідкі, в патологічний процес починають втягуватися нові суглоби. Результат захворювання визначає своєчасна терапія.
Якщо ревматоїдний артрит зайшов далеко, то стають помітними типові деформації: девіація кисті (плавник моржа), вальгус стопи; атрофічні зміни м'язів. На запущених стадіях превалюють позасуглобні ознаки: ревматоїдні вузлики - безболісні, рухливі утворення, до 2 см в діаметрі; збільшення периферичних лімфовузлів; дрібні крововиливи; синдром Рейно, а також патології серця, нирок, шкіри, шлунково-кишкового тракту, нервової системи і очей.
Діагностика
Вчасно поставлений діагноз лікарем - ревматологом - провідна умова, яка дає пацієнтові з ревматоїдним артритом шанс на позитивний результат і подальше поліпшення якості життя.
Зробити висновки про активність аутоімунних процесів допомагає специфічний лабораторний маркер ревматоїдного артриту - антитіла до цитрулінованого віментину. Здати аналіз можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус». Вартість дослідження на сьогодні - 520 грн. Термін - 5 днів.
Його показники допомагають в складанні прогнозу хвороби і контролі лікування. Цікаво знати, що дані антитіла з'являються в крові за роки до будь-яких явних симптомів захворювання. Навіть якщо нічого не турбує, а імунологічні показники не відповідають нормі - це необхідно прийняти до уваги, особливо тим, у кого обтяжена ревматоїдним артритом спадковість.
 

аналізи, що потрібні для обстеження
 • БІОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
  • 1. Кардіомаркери
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    954 Антитіла до мутованого цитрулінового віментину IgG (Anti-MCV)
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    575.00 5 днів -
    575.00 5 днів -
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.