Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини фото

                Починаючи з кінця XV століття, з розвитком міст та зростанням проституції, захворювання, що передаються статевим шляхом, почали свій переможний хід Європою. Лідируючі позиції із поширення нині займає папіломавірусна інфекція. Цим вірусом заражено вже близько 80% населення планети. Слід зазначити, що на сьогоднішній день вчені виявили і вивчили вже більше сотні серотипів ВПЛ.
              Як це поширюється?
              За статистичними оцінками 70% сексуально активних жінок мали контакт з ВПЛ хоча б раз у житті. Коли імунна система не в змозі швидко знищити вірус, ВПЛ може визначити виникнення таких пухлинних форм, як рак шийки матки. Це єдина форма новоутворення, що відноситься до інфекції.
              Вірус папіломи людини також бере участь в патогенезі інших видів раку статевих органів (вульва, піхва, анус, статевий член) і екстрагенітальних (порожнини рота, глотки, гортані).
              У разі хронічної інфекції пухлинне ураження розвивається протягом 7 - 15 років після зараження. Серотипи ВПЛ класифікуються відповідно до ризику пухлинної трансформації. Із 12 штамів високого ризику два (ВПЛ 16 і 18) відповідальні за пухлинну інфекцію. А серед штамів низького ризику - серотипи 6 і 11 відповідають за 90% генітальних бородавок.
Фактори ризику
              Зараження вірусом в основному відбувається статевим шляхом. Слід мати на увазі, що передача ВПЛ може відбуватися через генітальний контакт, не пов'язаний з проникненням, тому використання презервативів не усуває повністю ризик зараження. Також іноді можливий і побутовий шлях передачі ВПЛ.
              Провідними факторами ризику вважається кількість статевих партнерів, частота взаємин і молодий вік. Вторинними факторами, пов'язаними головним чином з раком шийки матки, є тривале використання оральних контрацептивів, зловживання алкоголем і нікотином.
              Симптоми
              Симптоми, викликані ВПЛ-інфекцією, залежать виключно від серотипу вірусу і уражень, які розвиваються пізніше. У разі, коли ми маємо справу з серотипом низького ризику, то після перших стадій, майже завжди безсимптомних, на статевих органах, в промежині, задньому проході або на рівні носа, гортані чи рота виникають бородавки.
              Іноді ці ураження можуть проявлятися у вигляді великих наростів до декількох сантиметрів, схожих на півнячий гребінь. Ці бородавки нешкідливі, проте здатні викликати свербіж, незначні болі, естетичний дискомфорт.
              Що стосується серотипів високого ризику, то інфекції, викликані цими вірусами, викликають прояви, які не можуть бути виявлені неозброєним оком. Їх оцінюють з допомогу лабораторних тестів. Наприклад, симптоми раку шийки матки бувають настільки м'якими, що залишаються непоміченими. У міру прогресування захворювання і зменшення шансів на одужання починають проявлятися типові ознаки захворювання: водянисті або кров'янисті виділення з піхви, неприємний запах, біль в області тазу, вагінальна кровотеча поза менструальним періодом або після менопаузи.
              Діагностика
              Найбільш точним діагностичним методом вважається полімеразна ланцюгова реакція на ДНК вірусу. Таким чином, можна визначити наявність вірусу, його серотип і кількість. Кількісне визначення ВПЛ 12 типів по філогенетичним групам (А7 (18, 39, 45, 59), А9 (16, 31, 33, 35, 52, 58), А5 / А6 (51, 56) в лабораторії «Лакмус» на сьогодні коштує 480 грн. Генотипування ВПЛ 21 типу (6, 11, 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 44, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68, 73, 82 ), ПЛР кількісне визначення по кожному типу - 850 грн. Терміни виконання аналізів - 5 днів.
              Як це лікувати?
              На жаль, в даний час від ВПЛ не існує ліків. У випадках, коли інфекція не регресує спонтанно, бородавки і нарости можна видаляти лазером, діатермокоагуляцією або азотом.
              Хірургічне видалення також використовується для передракових клітин, розташованих на шийці матки. Якщо пухлина вже розвинулася, то терапія варіює, залежно від тяжкості ситуації. Може бути призначена і хіміотерапія, і променева терапія.
              Профілактика
              Первинна профілактика здійснюється за допомогою вакцинації. Зараз це найбільш ефективний і безпечний спосіб боротьби з ризиком зараження ВПЛ. Починаючи з 2017 року вже доступні 9-валентні вакцини, які показані проти штамів 16 і 18. Ця ж вакцина і запобігає утворенню чоловічих і жіночих генітальних бородавок, які викликані відповідними вірусними штамами (ВПЛ 6 і 11).
 


аналізи, що потрібні для обстеження
 • ПЛР-ДІАГНОСТИКА
  • 1. Папіломовірусні інфекції
   • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
    521 Генотипування вірус папіломи людини (ВПЛ) 12 типів (16,18, 31,33,35,39,45,51,52,56,58,59), ПЛР Real-Time кількісне визначення по кожниму типу
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    650.00 3 дні
    650.00 3 дні
    522 Генотипування вірус папіломи людини (ВПЛ) 21 тип (6,11,16,18,26,31,33,35,39,44,45,51,52,53,56,58,59,66,68,73,82), ПЛР кількісне визначення по кожниму типу
    Ціна грн. Час виконання Підготовка
    1040.00 5 днів
    1040.00 5 днів
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.