Затримка розвитку плода

Затримка розвитку плода фото

        Затримка розвитку плода - це синдром, який супроводжується уповільненням або зупинкою динаміки розмірів плода. З такою проблемою стикається до 10% вагітних. Підставою для постановки діагнозу є дані УЗД, на якому виявляються відхилення від вагової норми, характерної для поточних термінів вагітності.
              Причини
              Майбутній мамі, почувши про затримку розвитку плода, не слід впадати в паніку. Трапляється і так, що, не дивлячись на діагноз, у дитини відсутні будь-які патології. Наприклад, якщо батьки невисокого зросту і мають невелику вагу, то і їхній малюк , швидше за все, успадкує таку ж статуру. Ці діти не вписуються в середньостатистичні рамки, але і не потребують будь-якої терапії.
              В інших випадках, невідповідність ваги плоду термінам вагітності є причиною для серйозного ставлення до проблеми. Найбільш поширена причина синдрому затримки розвитку - нестача кисню і поживних речовин. Дефіцит харчування сигналізує про:
•    особливості хромосомного набору;
•    зловживання алкоголем або наркотичними речовинами;
•    аномальне прикріплення плаценти;
•    наявність серцево-судинних захворювань .
Також існує ряд факторів ризику, що збільшують ймовірність затримки плода. Сюди можна віднести багатоплідну вагітність, інфекційні хвороби, обмежений раціон.
Існує кілька форм затримки розвитку плода: асиметрична і симетрична. При асиметричній формі відзначається знижена маса тіла при нормальному зростанні, некоректний розвиток тулуба, нерівномірний розвиток внутрішніх органів. Якщо вчасно не вжити заходів може загальмуватися розвиток головного мозку. Ця форма зазвичай діагностується після 24 тижня вагітності.
При симетричній формі синдрому маса тіла, ограни і тканини зменшені пропорційно, зберігаючи загальні пропорції. Таку форму затримки розвитку частіше виявляють на перших триместрах вагітності.
              Діагностика і профілактика
              Ведучий діагностичний метод при синдромі затримки розвитку плода - УЗД. Однак крім цього важливе значення мають показники рівня альфа-фетопротеїну. Це специфічний білок, який виробляється в жовтковому мішку, а з п'ятого тижня - в шлунково-кишковому тракті плода.
              При підготовці до аналізу на альфа-фетопротеїн жінка повинна відмовитися від прийому їжі мінімум за 4 години до дослідження і від фізичних навантажень напередодні. Не можна приймати алкоголь і курити.
              На результат дослідження може вплинути амніоцентез, діабет, прийом протипухлинних препаратів. У зв'язку з вищесказаним, якщо є необхідність в дослідженні навколоплідних вод, то зробити це треба після аналізу на альфа-фетопротеїн .
              Цей ембріональний білок забезпечує плід поживними речовинами. Рівні альфа-фетопротеїну в крові матері починають наростати з десятого тижня вагітності, максимальні значення досягаються до 34 тижня.
              Зниження концентрації альфа-фетопротеїну, крім синдрому затримки внутрішньоутробного розвитку плода, може свідчити про:
•    синдром Дауна;
•    уявну вагітність;
•    загибель плоду.
Підвищені показники ембріонального білка бувають у випадках багатоплідної  вагітності, аненцефалії, аномалій сечовивідних шляхів і патологій печінки плода.
Здати аналіз на альфа-фетопротеїн можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус», термін виконання дослідження - 1 день, ціна на сьогодні - 170 грн.
Терапевтична тактика при затримці розвитку підбирається індивідуально в кожному конкретному випадку, виходячи з причин проблеми.
Чи можна уникнути затримки розвитку плода? Дієве запобігання багатьох  патологій - планування вагітності та вдумливе ставлення до майбутніх змін. За півроку до зачаття відвідайте терапевта, пролікуйте хронічні захворювання, відмовтеся від шкідливих звичок, стежте за здоровим харчуванням і фізичною активністю. А в разі вагітності слід не нехтувати спостереженнями у гінеколога і стандартними лабораторними дослідженнями.
 
 
 
 
 


аналізи, що потрібні для обстеження
 • ОНКОЛОГІЧНА ПАНЕЛЬ
  • Код Назва показника Ціна грн. Час виконання Підготовка
   138 Альфа фетопротеїн (АФП)
   Ціна грн. Час виконання Підготовка
   225.00 1 день
   225.00 1 день
Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.