Здоров'я серця: які діагностичні тести слід пройти?

Здоров'я серця: які діагностичні тести слід пройти? фото

     Навіть сьогодні серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності. Зокрема, інфаркти пов'язані із значним погіршенням якості життя. Здається, всі знають про небезпеку деяких чинників ризику, але ігнорують їх. Наприклад, недооцінюється роль гіперхолестеринемії та гіпертонії. Багато хто свідомо вживає сіль у значних кількостях. За даними статистики, люди, які є потенційними пацієнтами кардіолога: 34% ведуть малорухливий спосіб життя, 25% курять та 43% мають надмірну вагу.
    Які фактори ризику серцево-судинних захворювань?
Гіпертонія, гіперхолестеринемія, надмірна вага, куріння, сидячий спосіб життя - це основні фактори ризику серцево-судинних захворювань. Коли значення артеріального тиску завжди високі, зазвичай вище 140 мм рт. ст. для максимуму та 90 мм рт. ст. для мінімуму, ми говоримо про гіпертонію.
     Холестерин – це тип жиру, присутній у крові та у всьому організмі, який у невеликих дозах виконує ряд корисних дій, наприклад, бере участь у виробленні важливих гормонів. Однак якщо він перевищує певні граничні значення, цей жир стає шкідливим, сприяючи появі атеросклерозу - захворювання, що характеризується ущільненням і потовщенням стінок судин та утворенням бляшок усередині їхнього просвіту. У довгостроковій перспективі, якщо нічого не робити, атеросклероз викликає зниження кровотоку в артеріях.
      Першим кроком за підозри на серцеві патології завжди є профілактичне обстеження. Візит до фахівця необхідний для розуміння симптомів, які можуть турбувати пацієнта. При фізичному огляді можуть спостерігатися вени або набряки на нижніх кінцівках, набряки на шиї, ногах та животі. На цьому етапі, після того, як лікар отримав загальну картину, можуть бути призначені аналізи крові та більш поглиблені діагностичні тести.
     Здоров'я серця: які аналізи здавати?
     При оцінці можливих серцевих захворювань аналізи крові можуть виявити численні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань. З їх допомогою можна визначити дози загального холестерину, холестерину ЛПВЩ (хорошого холестерину, який виводить поганий холестерин з крові та захищає серце), холестерину ЛПНЩ (поганого холестерину, який відкладається в артеріях та блокує їх) та тригліцеридів. Ці чотири значення визначаються як ліпідний профіль.
    На вищезазначені значення сильно впливає харчування. Ідеальне значення холестерину ЛПНЩ не повинно перевищувати 130 мг/дл, а значення холестерину ЛПВЩ не повинно бути менше 50-60 мг/дл. Загальний холестерин не повинен перевищувати 200 мг/дл, а значення вище 240 мг/дл є фактором ризику серцево-судинних захворювань. Нормальне значення тригліцеридів має бути менше 150 мг/дл. Крім ліпідограм кардіолог може призначити поглиблені аналізи, такі як вимірювання електролітів, С-реактивного білка (СРБ), фібриногену. До тесту електроліту входять: натрій, калій, хлор, кальцій, фосфор і магній.
    С-реактивний білок (СРБ) – білок печінки, значення якого збільшуються у кровообігу у разі запалення чи інфекції. Здати всі перераховані вище тести можна в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».
Фібриноген пов'язаний із коагуляцією: його надлишок може збільшити ризик тромбозу. Утворення тромбу всередині артерій фактично може стати причиною інфаркту та інсульту. Для оцінки будь-якого пошкодження серцевого м'яза також корисні значення тропоніну (разом з креатинкіназою та міоглобіном) для оцінки пошкодження серцевого м'яза та гомоцистеїну для оцінки ризику атеросклеротичних серцево-судинних захворювань.
    Які правила профілактики?
    Дотримуйтесь збалансованої дієти з точки зору калорійності та поживних речовин, віддаючи перевагу продуктам рослинного походження і досить легким, таким як фрукти, овочі, бобові, цільнозернові продукти. Спробуйте кинути палити. Ведіть активний спосіб життя та регулярно займайтеся фізичною активністю.

Потрібна Консультація спеціаліста?
Запитай у консультанта лакмус
- Поля, обов’язкові для заповнення
Наші спеціалісти звяжуться з Вами найближчим часом!
Під час відправки форми сталась помилка.